Ana SayfaGüncelTwitter, Squad uygulamasını satın aldı! ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏

Twitter, Squad uygulamasını satın aldı! ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏

Sosyal medya devi Twitter, Squad uygulamasını satın almak için yaptığı görüşmelerin tamamlandığını ve uygulamayı satın aldıklarını duyurdu.

twitter squad

Twitter’da yeni formatlar oluşturulacak

Twitter bugün, ekranınızı ve görüntünüzü aynı anda arkadaşlarınızla paylaşmanıza olanak tanıyan Squad uygulamasını satın aldığını duyurdu. TechCrunch’un haberine göre, kurucu ortaklar Esther Crawford ve Ethan Sutin de dahil olmak üzere tüm ekip anlaşmanın bir parçası olarak Twitter bünyesine katılacak. Grup sözcüsü, uygulama ekibinin Twitter’da eğlenceli, anlamlı ve ilgi çekici sohbetlere izin veren yeni formatlar oluşturmayı dört gözle beklediğini söyledi. Twitter, satın alma şartlarını açıklamadı ve anlaşmanın Squad’ın teknolojisini içerip içermediğini söylemedi.

Uygulama bugün itibariyle erişime kapatıldı

Squad uygulamasının kullanımı Covid-19 salgının başlangıcına kıyasla yüzde 1.100 oranında artış gösterdi. Şirket, bu kullanıcı artışını ve Squad platformunun kalitesini görmüş olacaktır ki, büyük artışın başladığı dönemde hemen görüşmelere başlandı ve bugün anlaşmaya varıldı. 12 Aralık (bugün) itibarıyla Squad uygulamasına artık erişemiyorsunuz.

Twitter kapatma kararıyla bir hata yapmış olabilir

Aslında Twitter bu kapatma kararında hata yapmış olabilir çünkü, temel uzmanlığının dışında kalan uygulamaları yönetme konusunda pek iyi bir geçmişe sahip değil. Şirket, 2017 yılında Vine’ı kapattıktan sonra bu Vine’ın yerini TikTok uygulaması aldı ve TikTok şu anda dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri. Kim bilir belki Vine kapanmasaydı Twitter şu anda olduğundan daha güçlü olabilirdi.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir