Ana SayfaGüncelTwitter, 'Topluluklar' özelliğini Android'e getirdi

Twitter, ‘Topluluklar’ özelliğini Android’e getirdi

Geçtiğimiz yılda Twitter, ‘Topluluklar’ özelliğini iOS ve web tarayıcısına getirmişti. Bu özellik artık Android cihazlarda da erişebilir hale geldi. Platformun sunmuş olduğu Andorid versiyonunun son sürümüyle birlikte, ilgi alanınıza uygun grupları bulabilir ve sohbet edebilirsiniz.

Bu alanda cilt bakımı, tasarım, bitkiler, R&B ve Xbox dahil olmak üzere pek çok topluluk yer alıyor. Hatta bu sohbetlerin bir parçası olmak isteyenler için ‘Wordle’ adı verilen bir kelime oyunu da bulunuyor. Bu oyunda puanlarınızı başkalarıyla paylaşabilirsiniz.

Twitter ‘Topluluklar’, Android kullanıcılarına sunuluyor

Dünyaca ünlü sosyal medya platformu Twitter, iOS ve web tarayıcısına getirdiği Topluluklar özelliğini Android için de getiriyor. Kullanıcıların belirli bir konu hakkına sohbet edebileceği ve tweet paylaşabileceği bu özellik, dün itibariyle kullanıcılara sunuldu.

Sunulan bu özellik, ‘Facebook Gruplar‘a fazlasıyla benziyor. Bu durumda da kullanıcılar tarafından daha fazla yayılmayı sürdürüyor.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2022/01/Twitter-Topluluk-ozelligini-Androide-getirdi-3.jpg

Twitter, yeni planlarını netleştiriyor

2022 yılında ‘Topluluklar‘ özelliği için Twitter, yeni planlarını da duyurdu. Bu planlardan ilki, kullanıcıların katılma isteğinde bulunabilecekleri bir üçüncü çeşit üyelik çeşidi oluyor. Bu isteği ise moderatörler ve yöneticiler izin veriyor ya da reddediyor.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2022/01/Twitter-Topluluk-ozelligini-Androide-getirdi-2.jpg

Bunun yanı sıra kronolojik bir zaman çizelgesi de yer alıyor. Moderatörlerin bir topluluktaki en iyi içerikleri vurgulayabilmesi ve soru-cevap seçenekleri de sosyal medya platformu tarafından açıklandı.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir