Ana SayfaGüncelTwitter, Tüm Mavi Abonelerine Podcast'lerle Yenilenen Alanları Sunuyor

Twitter, Tüm Mavi Abonelerine Podcast’lerle Yenilenen Alanları Sunuyor

Ağustos ayının sonlarında, Twitter’ın Twitter Alanlarını yenilediğini duyduk. Ancak, o zaman, özellik yalnızca bir avuç kullanıcıya sunuldu.

Ancak şimdi uygulama, özelliği iOS cihazı olan tüm Blue abonelerine açıyor . Ayrıca, bu onlara podcast’ler, Spaces ve hatta en iyi ses istasyonları hakkında doğru hissi alma şansı verir. Bunların hepsi, Blue Labs’de testler yapan uygulama sayesinde.

Farkında olmayanlar için, özellik ilk çıktığında birçok kişi onu, kullanıcıların canlı olarak birbirleriyle en iyi sesli sohbetleri yapabilecekleri bir ses platformu olarak gördü. Bu, bir ev sahibi ve bir dizi yardımcı ev sahibi gerektiriyordu.

Pek çok insan aynı anda uzaya katılıp bu ilginç ses girişiminde yer alabilir. Ve sonra Ağustos ayında, bölgeyi farklı podcast hedeflerine ev sahipliği yapacak şekilde yeniden kullanan platform hakkında daha fazla şey duydu.

Firma, podcast’leri içerecek şekilde Spaces’ı tamamen yeniledi. Ardından eğlence, haber, müzik, spor ve çok daha fazlası gibi çeşitli içerik temalarına sahip özelleştirilmiş merkezler içeren yepyeni bir arayüz vardı.

Bir süre sonra şirketin her iki içerik türünü de içerdiğini gördük: Canlı ve Kayıtlı özellikler. Ve sonra klasik Spaces platformunu da birleştirmeyi başardığı bir zaman geldi.

Tüm bu çileyi gerçekten daha da büyüleyici yapan şey, Twitter’ın hangi önerilerin sergilenmesi gerektiğini görmek için kullanıcılarından gelen verileri kullanmasıdır. Benzer şekilde, çok sayıda dinleyicimiz beğeni ve beğenmeme ile geri bildirimde bulunma şansına sahip olacak.

Sonuç olarak, orada en iyi ses deneyimini sağlamak için tasarlanmıştır. Bir başka ilginç özellik de, Ağustos ayındaki bir raporun, dinleyen kullanıcıların %45’inin podcast’lere dönüştüğünü göstermesidir. Ve bu, yeni projenin, uygulama bu ölçüde desteklendiğinde, son derece ilginç olan podcast’leri barındırmakla nasıl daha ilgili olabileceği fikrini doğurdu.

Bu uygulamada bir Mavi Abone iseniz ve bir iOS’a sahipseniz, daha fazla zaman kaybetmenize ve yeni ses Alanları özelliğinin keyfini çıkarmaya başlamanıza gerek yok.

Blue Labs’deki girişim aracılığıyla yararlanılabilecek podcast’ler ve kapmak için özel olarak seçilmiş bazı sesler var. Ancak Spaces sadece durduğu yer değil. Kullanıcılara ayrıca uzun süreli ve daha kaliteli videolar koyma şansı verilecek. Benzer şekilde, NFT’leri de ekranları olarak kullanma şansına sahipler.

Öte yandan, Blue üye olmak için abone olan kullanıcılara ayrıca reklamsız makaleler, özelleştirilmiş uygulama simgeleri, bol miktarda yer imi ve en popüler geri al düğmesinden yararlanma şansı verilecek.

Mavi abonelik teklifi şimdilik ABD, Avustralya ve Yeni Zelanda’dan gelenler için geçerlidir. Ve maliyetler eskiden sadece 3,99$ iken, ayda 4,99$’a yükseldi.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir