Ana SayfaGüncelTwitter, tweet beğenmeyi kolaylaştıracak!

Twitter, tweet beğenmeyi kolaylaştıracak!

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri şüphesiz Twitter. Şirket, kullanıcı deneyimini daha üst düzeye taşımak için yeniliklere devam ediyor. Bugün, kullanıcıların tweetleri daha hızlı ve pratik şekilde beğenmesini sağlayan yeni bir özellik test edilmeye başlandı.

Tweetler çift tıklama ile beğenilebilecek

Artık bir tweeti aynı Instagram’da olduğu gibi çift tıklama ile beğenebileceksiniz. Bu sayede diğer kullanıcılarla etkileşime girmek çok daha kolay bir hal alacak. Şirket, bu özelliği duyurduktan sonra birçok kullanıcı platformun gitgide Instagram’a benzemeye başladığını söylüyor.

Kullanıcılar platformun gitgide Instagram’a benzemesinden şikayetçi

Kullanıcıların böyle düşünmesinin temel nedeni Twitter’ın son zamanlarda birçok Instagram’a benzeyen yenilik yapması. Örneğin ilk olarak Fleets özelliği ile platforma Hikayeler eklenmişti. Daha sonrasında tweet tasarımları konusunda iOS ve Android platformlarında Instagram’ı andıran bir tasarıma geçildi. Bunların ardından gelen bu çift tıkalama ile beğenme özelliğinden sonra insanların zihninde oldukça güçlü bir Instagram algısı oluşmaya başladı.

Twitter, gelen bu tepkileri dikkate alıp bundan sonra yapacağı yeniliklerde özgün olmaya özen gösterecek mi? Bunu hep birlikte göreceğiz. Yeni gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir