Ana SayfaGüncelInstagram hikayelerindeki video süre sınırı artırılıyor!

Instagram hikayelerindeki video süre sınırı artırılıyor!

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri şüphesiz Instagram. Şirket, uzun zamandır kullanıcı deneyimini iyileştirmek için birçok yenilik yaptı ve yapmaya devam ediyor. Bugün, şirket uzun zamandır en fazla 15 saniye olan hikayelerdeki video süresini artırmaya hazırlanıyor.

instagram hikayeler

Video süreleri 60 saniyeye çıkıyor

Özellikle konser gibi yerlerden atılan hikayeler uzun olabiliyor. Bu yüzden video 15 saniyelik parçalara bölünüyor. Bu da bütünlüğü çok olumsuz etkiliyor. Instagram, bu sıkıntıyı çözmek için harekete geçti. Artık hikayelerde paylaşılan videolar 60 saniyeye kadar tek parça halinde paylaşılabilecek.

Bu özellik, aynı zamanda hikayelerin yeni bir içerik oluşturma merkezi olmasını sağlayacak. Hikayelerin 24 saat sonra kayboluyor olması, özellikle içeriklerinin kısa süre görünmesini ve sonrasında silinmesini isteyen kullanıcılar için önemli bir şey.

Özellik şu anda test ediliyor

Özellik, şu anda hem iOS hem Android platformlarında test ediliyor. Bu önemli özelliğin kısa süre içerisinde kullanıcılarla buluşması bekleniyor. Yeni gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir