Ana SayfaSosyal MedyaTwitterTwitter, tweetleri doğrudan Instagram ve Snapchat'te paylaşmaya izin verecek!

Twitter, tweetleri doğrudan Instagram ve Snapchat’te paylaşmaya izin verecek!

Twitter, son zamanlarda yaptığı birçok yeniliğe bir yenisini daha ekliyor. Eski zamanlardan beri Twitter’da gördüğü bir içeriği başka platformlarda paylaşmak isteyen kullanıcılar ekran görüntüsü alıp paylaşıyordu. Şimdi şirket, buna gerek kalmadan tweetleri diğer platformlarda hızlıca ve ekran görüntüsüne kıyasla daha güzel görünümde paylaşabileceğiniz yeni bir özellik için çalışmalara başladı.

twitter

Snapchat için kullanıma sunuldu, Instagram hikayeler için yakın zamanda testlere başlanacak

İlk etapta Snapchat için bugün itibariyle sunulan bu özellikle birlikte kullanıcılar artık Twitter’ın paylaşım menüsünde bulunan Snap Camera’ya hızlıca tweet gönderebilecek. Snap Camera’dan gördüğümüz kadarıyla Twitter’ın bu yeni özelliği oldukça güzel ve kullanışlı.

Twitter ‘ın paylaşım menüsünü kullanmak, size sadece bir ekran görüntüsü alıp paylaşmaktan farklı görünmeyebilir. Hatta bu menüyü kullanmak size daha zor gelebilir, ancak bu özelliği kullanmak, galerinizi gereksiz ekran görüntüleriyle doldurmaktan daha iyidir.

Twitter, bu özelliğin Instagram Hikayeler için olan sürümünü de yakın zamanda test etmeye başlayacağını söylüyor.

twitter instagram

Twitter, diğer uygulamalarda içeriğinin en iyi şekilde görünmesini hedefliyor

Özellikle komik tweetler, Instagram fun hesaplarında ve diğer uygulamalarda ekran görüntüsü şeklinde yayılır, ancak bu tweet ekran görüntüleri insanları Twitter ‘a çekmek için hiçbir şey yapmaz. Ayrıca bu hesapların tweeti paylaşırken yaptığı kırpma sonucu tweetler kötü görünebiliyor. Kullanıcılara, tweet’leri diğer uygulamalarda düzgün bir şekilde paylaşmanın yeni bir yolunu sunan Twitter, kendi uygulamasınının dışındaki uygulamalarda bile içeriğinin en iyi şekilde görünmesini sağlayacak.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir