Ana SayfaGüncelTwitter, üç yeni özellik getirmeyi planlıyor!

Twitter, üç yeni özellik getirmeyi planlıyor!

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri şüphesiz Twitter. Şirket, kullanıcı deneyimini ileri seviyelere taşımak için çalışmalara devam ediyor. Şirket bugün, üç farklı yeniliği getirmeyi planladığını Courter aracılığı ile paylaştı. İşte o yenilikler!

Artık tweetlerinizi belirli bir kitleyle paylaşabileceksiniz

twitter

Twitter, güvendiğiniz insanlarla paylaşabileceğiniz yeni Tweet özelliğini test etmeye başladı. Bu özelliğin adı Güvenilir Arkadaşlar. Bu özellik aslında Instagram’da bulunan yakın arkadaşlar özelliği ile aynı mantıkta çalışıyor. Güvenilir Arkadaşlar listenize kişileri ekleyip kaydettikten sonra bir tweet oluşturup paylaş butonuna bastığınız zaman herkese açık mı yoksa Güvenilir Arkadaşlar’a mı paylaşılacağı soruluyor. Güvenilir Arkadaşlar seçeneğini seçerseniz sadece listenize eklediğiniz kişiler tweetlerinizi görebilecek.

Tweetlerinizi oluşturduğunuz gruplarla paylaşabileceksiniz

twitter

Bir diğer yenilik ise kullanıcıların oluşturdukları tweetleri belirli gruplara paylaşmalarına yarayacak. Örneğin siz bu özelliği kullanarak bir müzik grubu oluşturdunuz. Müzik ile ilgili tweetlerinizi sadece müzik grubuna eklediğiniz kişiler ile paylaşma şansınız bulunacak. Ayrıca grup oluşturmada bir sınır bulunmayacak. Teknoloji, bilim, spor gibi alanlarda oluşturacağınız tweetleri bu gruplara ekleyeceğiniz kişiler ile paylaşabileceksiniz.

Kullanıcıların görmek istemediği sözcükler otomatik filtrelenecek

twitter

Son olarak gelen bir diğer yenilik, kullanıcıların kullanıcıların “görmemeyi tercih edecekleri” kelimeleri otomatik filtreleyecek yeni bir özellik oluyor. Bu özellik sayesinde tweetinizde bahsettiğiniz bir kullanıcı veya tweetinize yanıt veren bir kullanıcıya yanıt vermek istediğinizde eğer ki kullanıcı istemediği kelimeleri kullanıyorsanız Twitter, bu kelimeyi kullanmamanız konusunda sizi uyaracak. Siz yinede kullanmaya devam etmeyi seçerseniz o kelimenin ilk harfi açık, gerisi yıldızlı olacak şekilde paylaşılacak. 

Bu, kullanıcıların birbirini rahatsız etmesini engelleyecek büyük bir özellik gibi görünmese de, Twitter, bu özellik sayesinde kullanıcıların kötü sözlerden etkilenme oranını en aza indirmeyi hedeflediğini söylüyor.

Bu özelliklerin tamamı şu anda sadece gelmesi düşünülen özellikler. Yani bu özellikler hiçbir zaman gelmeyebilir ya da bir ihtimal yakında bu özellikler üzerinde çalışmaya başlanabilir. Bunu zamanla hep birlikte göreceğiz. Yeni gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir