Ana SayfaGüncelInstagram artık sadece bir fotoğraf paylaşım uygulaması değil

Instagram artık sadece bir fotoğraf paylaşım uygulaması değil

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi şüphesiz Instagram. Şirket, kurulduğu yıl olan 2010’da bir fotoğraf paylaşım uygulaması olarak piyasaya çıkmıştı. Bu zamana kadar Instagram deyince aklımıza ilk gelen fotoğraf paylaşım uygulaması olması ancak şirket, bunun değişmesini istiyor. 

instagram

Instagram’ın sahibi Mosseri: ”Artık sadece bir fotoğraf paylaşım uygulaması değiliz”

Instagram artık kendisini insanların sadece kendi fotoğraflarını paylaşmak için kullandığı bir platform olarak görmüyor. Instagram’ın sahibi Adam Mosseri, sosyal medya hesapları üzerinden paylaştığı bir videoda tam olarak bunları söyledi. Mosseri, “Artık sadece bir fotoğraf paylaşım uygulaması değiliz” dedi. Mosseri’ye göre bunun temel nedeni, insanların Instagram’a “eğlenmek” için gelmesi ve Instagram’ın bu tür fazla içerikler sunan tek uygulama olması.

”Rekabet ortamına ayak uydurmamız gerekiyor”

Adam Mosseri, “Dürüst olalım, şu anda gerçekten ciddi bir rekabet var. “TikTok çok büyük, YouTube daha da büyük ve daha birçok yeni girişimci var.” sözlerini kullandı. Mosseri, bu rekabete ayak uydurabilmek için Instagram’ın akıllara çok yönlü bir uygulama olarak gelmesi gerektiğini ve bunun olması için de adım atacaklarını açıkladı.

Şirketin bu konuda nasıl adımlar atacağı henüz bilinmiyor. Bu konuda bir gelişme olursa sizlere aktaracağız. Yeni gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir