Ana SayfaGüncelTwitter, unmention özelliğini kullanıma sundu!

Twitter, unmention özelliğini kullanıma sundu!

Sosyal medya devi Twitter son zamanlarda yaptığı yeniliklere bir yenisini daha ekliyor. Dünyaca ünlü sosyal medya devi, “istenmeyen ilgiyi” önlemenin yeni bir yolunu araştırıyor. Buna göre artık kullanıcılar istemedikleri mention tweetleri unmention edebilecekler.

twitter mention

İstenmeyen sözlerin önüne geçilecek

Şirketin geçtiğimiz aylarda kullanıcılarına sunduğu mention özelliği bir çok kullanıcı tarafından kullanılıyor. Ancak bu kullanımla birlikte gelen olumsuz söylemleri engellemek için Twitter, önemli bir adım attı. Artık kullanıcılar sizin tweetinizi mentionlayıp istemediğiniz bir söz kullanırsa ve siz bundan rahatsız olursanız mentionu kaldırabileceksiniz.

Unmention edilen tweet ile bağlar tamamen koparılacak

Paylaşılan o tweetle tamamen bağınızı koparacak bu özellik sizi sadece tweetten değil, o tweete gelen yorumlardan da kurtaracak. Ayrıca unmention yaptığınız bir tweeti paylaşan kullanıcının bir daha tweetlerinizi mention etmesini de engelleyebileceksiniz. Bu sayede aynı kullanıcıdan bir daha size zarar gelemeyecek.

Taciz gibi vakaların önüne geçmesi hedefleniyor

Özellikle taciz gibi vakaların bir nebze önüne geçmesi için tasarlanan bu özellik şu anda test ediliyor. Özelliğin ne zaman geleceği hakkında bir bilgi henüz yok ancak kısa süre içerisinde tüm kullanıcıların kullanımına sunulması bekleniyor.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir