Ana SayfaGüncelTwitter, Yanlış Bilgi Mücadelelerini Azaltmak İçin En İyi Araştırmacılarla İşbirliği Yapmayı Planlıyor

Twitter, Yanlış Bilgi Mücadelelerini Azaltmak İçin En İyi Araştırmacılarla İşbirliği Yapmayı Planlıyor

Yanlış bilgilendirmeyle bağlantılı kriz, birçok teknoloji devi için devam eden bir mücadele gibi görünüyor ve Twitter da bir istisna değil. Bu nedenle şirket, araştırma ekipleriyle yeni ortaklıklar geliştirerek sorunla mücadele etmek istediği yolları halka açıyor .

Bütün fikir, sorunun nerede olduğunu ve bu tür manipülasyonların nasıl üstesinden gelinebileceğini daha iyi belirlemektir. Sonunda, profesyonellere küresel olarak bilgi ve operasyonlarla bağlantılı uygulamanın verilerine erişim izni verilen yeni bir konsorsiyumun parçası olmayı umuyor.

Proje başlatılırkenHaziran ayında uygulama, artık uygulamadaki bütünlük konularını ve eyalet verilerini yönetecek olan araştırma ekipleriyle bağlantılı büyük bir koleksiyonu onayladı. Daha sonra bu araştırmacıların, insanları bu manipülasyon biçimi hakkında daha iyi bilgilendirebilecek piyasadaki çeşitli eğilimleri daha iyi değerlendirmek için çok çalışmasını sağladık.

Twitter kısa süre önce, bu tür profesyonel ekiplere verilerine erişim sağlayarak, görünürlüğü artırmak için gereken doğru bilgileri ve bilgileri aldıklarından nasıl emin olduklarından bahsetti.

Haziran ayına kadar, birkaç üyenin, uygulamanın kullanımla ilgili eğilimleriyle ilgili ciddi konularda birçok konu paylaştığı bildirildi. Ve bu, ekiplerin gayretli çabalarla konuyla ilgili daha iyi bir formasyon sağlamak için nasıl donatıldığını gösteriyor.

Bu araştırma biçimi, çeşitli küresel enstitülerle çeşitli bağımsız araştırma türlerinin gerçekleşmesine zaten izin vermiştir. Ve doğru faydaların sağlandığından emin olmak için, uygulama artık dünya çapındaki farklı araştırmacıların yanı sıra toplum üyeleri, akademisyenler, STK’lar ve medya kuruluşları için yeni uygulamalar açmaya hazır.

Twitter, nihai hedeflerinin çok basit olduğunu ekliyor. İçeriğin denetlenmesine yardımcı olacak çeşitli konularda şeffaflığa ve daha fazla verinin paylaşılmasına öncelik verirler.

Program, Twitter’ın baskı sırasında başkalarıyla daha fazla paylaşabileceği eğilimleri ve alışkanlıkları önceden daha iyi vurgulamak için tasarlandı.

Bu, ABD, Hindistan gibi çeşitli ülkelerde ve hatta Ukrayna gibi yerlerde görüldüğü gibi çok önemlidir. Bölgesel çatışmaların sorunları çok fazla ve sosyal medyayla ilgili yanlış bilgiler yardımcı olmuyor. Aslında insanların kamuoyu oluşturmak için kullandığı bir silaha dönüşüyor. Ve Twitter’ın günümüzün dijital medya dünyasında gerçekten oynayacak güçlü bir rolü var.

Uygulama gazeteciler arasında son derece ünlüdür ve kullanıcı sayısının Meta’nın Facebook’u gibi diğer rakiplerinden daha küçük olduğunu hissedebilirsiniz, ancak genel halk açısından iyi bir erişime sahiptir.

Geçmişten bu tür verilerin üzerinden geçmenin mevcut meseleyi çözmeye yardımcı olmayacağı konusunda hemfikir olsak da, gelecek için kesinlikle değerli bir katkı olacaktır. Ve bu tür ekiplere ulaşmak, genel çabaya yardımcı olacaktır.

Bu tür yöntemler, uygulamanın verilerini başkaları tarafından kötüye kullanılabilir hale getirebilir mi? Tabii ki olabilir, ancak uygulama, profesyonellerin tehditleri engellemek için bazı güvenlik önlemleri alacağını biliyor.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir