Ana SayfaGüncelTikTok, Çocuk Sağlığına Zarar Vermekle Suçlandıktan Sonra 'Reşit Olmayan' Tıbbi Tedavilerle İlgili...

TikTok, Çocuk Sağlığına Zarar Vermekle Suçlandıktan Sonra ‘Reşit Olmayan’ Tıbbi Tedavilerle İlgili Paylaşımları Sildi

TikTok’un 18 yaşın altındakiler için sağlık tedavileriyle bağlantılı bazı gönderileri sildiği iddia edildi.

Bu rahatsızlıklar migren, kilo kaybı ve epilepsi gibi durumlara yardımcı olan rahatsızlıklardı. İşte o zaman eleştirmenler, uygulamayı çocuklar için ciddi sağlık riskleri oluşturmakla suçlamak için devreye girdi.

Haber internette viral hale geldi çünkü hepimizin bildiği gibi TikTok gençler arasında popülerlik açısından lider. Bu nedenle, birçok insan, doğru içeriği ortaya koymanın omuzlarında büyük bir sorumluluk olduğunu düşünüyor.

TikTok, farmakolojiyle ilgili ünlü bir derginin, gençlere kilo verme hapları gibi reçeteli ilaçlar verildiğine dair şok edici bulgularla halka açılmasından sonra bu tür gönderileri ortadan kaldırma kararı aldı.

Aynı şekilde, bağımlılık, içki ve migrenle mücadele için uyuşturucuyla bağlantılı reklamların da uygulama sayesinde nasıl popüler hale getirildiğinden bahseden dergiyi gördük. Bu sırada henüz 16 yaşında olduğu belirlenen genç bir kullanıcının bunları satın aldığı ortaya çıktı.

Sağlık uzmanları, bu tür ilaçların kişinin sağlığına son derece zararlı olduğunu iddia ediyor. Ve kişinin iştahını bastırmak için tasarlanmıştır, böylece sonunda daha az yersiniz ve tehlikeli yollarla kilo verirsiniz. Sonuçlar orada ve insanlar hangi tehlikelerin olduğunu bilmelerine rağmen sihirli hapların peşinden koşuyorlar.

İlaç fentermin olarak adlandırılıyor ve aynı fenomene dayalı herhangi bir ürün internette viral hale geldi ve platformda tanıtıldığı görüldü. Ve unutmadan önce, ilacın Birleşik Krallık’ta kullanılması için ruhsat bile yok.

Dergi, uygulamaya bir göz atmak için 90 dakika harcadıktan sonra, araştırmacıların uygulamanın en ünlü 31 gönderisinin nasıl diyet haplarıyla ilgili pazarlamaya sahip olduğunu fark edebildiklerini ekliyor. Bu, biraz kilo vermek isteyenlere yardımcı olacaktır.

Ancak doktorlar bu eğilime karşı uyarılarda bulunuyorlar ve bunun herhangi biri, yetişkinler veya çocuklar için inanılmaz derecede zararlı olduğunu söylüyorlar. Bazıları doğum kusurlarına ve kullanımdan sonra önemli yan etkilere neden olmakla ilişkilendirilmiştir.

Yaşınız kaç olursa olsun, diyetle ilgili konular son derece hassastır ve özellikle bu konuların literatür yoluyla kanıta dayalı bir desteği yoktur. Ve 16 yaşın altındaysanız, ciddi sonuçlara maruz kalmaya kesinlikle daha yatkınsınız.

Bu arada, başka bir üst düzey profesör, diğer bazı ilaçların nasıl satıldığına ışık tuttu. Buna topiramat dahildir. Epilepsi ve migren gibi diğer sorunları ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır, ancak kilo sorunlarını tedavi etmek için hiçbir zaman ana hatları belirtilmemiştir.

TikTok, insanların sağlığını en büyük endişeleri olarak gördükleri için konuyu gerçekten ciddiye aldığını söylüyor. Ve topluluk kurallarına uymayan her şey mümkün olan en kısa sürede kaldırılıyor. Bu tür kararlara karşı önlem almaya devam edeceklerine söz veriyorlar.

Yolculuk, uygulamanın sorunu ciddiye aldığını ve bazı video içeriğini sildiğini, ancak özetlenen her şeyin kaldırılmadığını görmekten mutlu olduğunu iddia ediyor. Bulunan yaygın eylemler, videoları silme ve kilo verme ilaçları satan birçok hesabı yasaklama gibi eylemleri içeriyordu.

Olduğu gibi, TikTok sakızlı ayılar ve kuka gibi görünen esrar bazlı tatlıların web sitesinde satılmasına izin verdiği için bir süredir radarda.

Giderek artan bir çok araştırma, vücutlarının görünüşünden artık ne kadar çok genç kızın mutlu olduğunu ve çoğunun 10 ila 15 yaşları arasında olduğunu belirledi

. Sosyal medyadaki ünlüleri ideal rol modelleri olarak görüyorlar ve tehlikeli girişimlerde bulunmaya istekliler. kilo vermek. Ve bu rakamların yıllar içinde sıçradığını görmek çok endişelendirdi. Gördüğünüz gibi, sosyal medyanın genç beyinleri kontrol etmede gerçekten güçlü bir rolü var.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir