Ana SayfaGüncelTwitter, yeni reklam özelliğini test etmeye başladı!

Twitter, yeni reklam özelliğini test etmeye başladı!

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri şüphesiz Twitter. Şirket, uzun süredir test ettiği ve kullanıcıların pek hoşlanmayacağı bir yeniliği kullanıcılara sunacak. Test edilen özelliğin özellik sayesinde artık kullanıcılar bir tweete yanıt vermeye girdiklerinde reklamlarla karşılaşacaklar.

twitter

Gönderi yanıtlarına reklamlar gelecek

Reklamlar aslında Twitter’da uzun zamandır bulunan bir şey. Ancak hali hazırda kullanılan reklamlar kullanıcıların anasayfasında gönderi şeklinde olduğu için pek göze batmıyordu. Ancak sizi ilgilendiren konular için yorum yapmaya girdiğinizde reklamlar çıkması, çok rahatsız edebilir.

İlk etapta sadece iOS ve Android kullanıcılarına sunulacak

Hem Android hem iOS platformlarında kullanıma sunulacak özellik ilk aşamada Web sürümünde bulunmayacak. Dünya çapında aynı anda kullanıma sunulacak reklamlar, ilk etapta kullanıcıların özelliğe ne kadar ilgi gösterdiğine bakılarak artacak veya azalacak.

Twitter Blue aboneliği ile reklamların kaldırılabilir olacağı düşünülüyor

Bu, muhtemelen Twitter tarafından yapılan yenilikler arasında nadir olarak görülen ve kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyecek özelliklerden biri. Ayrıca şirketin reklam görmemek isteyen kullanıcıları Twitter’ın abonelik sistemi olan Twitter Blue’a yönlendirmesi bekleniyor. Yani aynı YouTube Premium’da olan sistemin Twitter’da uygulanması bekleniyor.

Özelliğin önümüzdeki günlerde kullanıcılara sunulması bekleniyor. Yeni gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir