Ana SayfaGüncelTwitter’dan eski Android sürümü kullanıcıları için açıklama!

Twitter’dan eski Android sürümü kullanıcıları için açıklama!

Twitter, kullanıcılarının şikayet ettiği bir hata ile alakalı önemli bir açıklamada bulundu. Son dönemlerde sıkıntılı süreçler yaşan sosyal medya uygulamaları arasında yer almayan platform, kullanıcılarını korkutmamak için yoğun çaba harcıyor. Güncel olmayan Android kullanıcılarının yaşadığı problem ortadan kalkmak üzere.

Fotoğraflı paylaşımlarda sıkıntı yaşayan Android işletim sistemli akıllı telefon sahiplerini fark eden Twitter, sorunu araştırdıklarını ve güncelleme yayınlayacaklarını açıkladı.

twitter

Twitter, eski Android sürümlü kullanıcılara müjdeyi verdi

Son dönemlerde platform içerisinde baş gösteren hata, fotoğraf paylaşımının önüne geçiyordu. Galeriden seçtiği resmi takipçilerine sunmak isteyen eski versiyonlu Android kullanıcıları, paylaşımdan sonra içeriğin silindiğini görüyordu. Bu durumu raporlayan hesap sahipleri, Twitter‘ın dikkatini çekti.

Hatanın ortadan kalkması için çaba harcadıklarını da belirten Twitter, yakında yeni bir sürüm güncellemesi yayınlayacaklarını duyurdu. Firma açıklamasında şunlara yer verdi:

Bazılarınız, galeri fotoğrafınızın, Android 10 ve daha eski sürümleri çalıştıran cihazlarda Twitter‘da yayınladıktan sonra silindiğini fark etmiş olabilir. Bunu düzeltmek için yakında bir uygulama güncellemesi yayınlıyoruz.

Güncel Android sürümü kullanan kişilerin yaşamadığı problem, Android 10 ve öncesi sürümlere sahip akıllı telefon kullanıcılarını etkiliyor. Yeni güncelleme için kesin bir tarih verilmezken, Twitter‘ın sorunu ivedilikle çözeceği gelen bilgiler arasında.

Eğer cihazınızda veya hesabınızda bu tarz bir durumla karşı karşıya kalmadıysanız, endişelenmenizi gerektirecek bir konu yok. Ancak Android 10 ve öncesi sürüme sahip cihazınızda bu tarz bir sıkıntı ile baş başaysanız, bir müddet daha beklemeniz gerekecek. Bununla birlikte hatanın tüm eski Android sürümlü kullanıcıların başına dert olup olmadığı ise bilinmiyor Ancak güncelleme bütün kullanıcılara aynı anda sunulacak.

Son dönemde ayakta kalması ile meşhur olan Twitter, anlık çökmeler dışında büyük bir sıkıntı ile karşı karşıya kalmadı. Hatta rakiplerine nazaran daha güvenilir olduğu söylenen platform, bu tarz ufak detayları da daha yakından inceliyor. Bakalım şirket, sosyal medya platformları arasındaki yerini korumayı başaracak mı? Bekleyip göreceğiz.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir