Ana SayfaGüncelTwitter’dan mavi tik için geri adım

Twitter’dan mavi tik için geri adım

Twitter, kısa süre önce mavi tik özelliğini yeniden aktif etmeye karar kılmıştı. Ancak sosyal medya platformu, projede geri adım atma kararı aldı. Olayın sebebi ise güvenlik endişelerine dayanıyor.

Twitteri kullanıcılarının mavi tik işareti alanların arasına girmelerine izin veren başvuru ve inceleme süreci üzerinde çalışması gerektiğini söyleyerek doğrulama programının genişletilmesini durdurduğunu açıkladı.

onaylanmış hesap

Twitter mavi tik programı, yeni kişileri almayacak

Platformun yeni kişilerin doğrulama için başvurmalarını askıya alacak olan değişiklik, Twitter’ın birkaç bot hesabın yanlışlıkla doğrulandığını kabul etmesinden sonra geldi. Twitter Verified, mevcut başvuruları incelemeye devam edeceğini söyledi. Bu nedenle dondurma girişimi yeni kişilerin başvurmasını engelliyor.

Sosyal medya platformu hesapları doğrulanabilir olarak kabul etmek için kullandığı kriterlerde değişiklik yapacağı konusunda herhangi bir değişiklik yapacağını belirtmedi. Ancak bir Twitter sözcüsü, The Verge‘e yaptığı açıklamada önümüzdeki birkaç hafta içinde başvuruların alınmasına devam edileceğini ifade etti.

Twitter, mavi tikin amacının bir hesabın gerçek, kayda değer ve aktif olduğunu göstermek olduğunu söyledi. Ancak bu kriterler bile tartışmaya açık kişilerin başvuruları reddedildiğinde büyük tartışılmalara yol açabiilir.

Söz konusu askıya alma girişimi ilk değil. 2017’de askıya alınan doğrulama programı, 2021’de yenilenmiş bir şekilde geri getirilmişti. Ancak bir hafta sonra talepler çığ gibi artınca duraklatılmıştı.

Kaynak Haber – ShiftDelete.Net

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir