Ana SayfaGüncelÜnlü YouTuber'a mahkemeden hapis şoku!

Ünlü YouTuber’a mahkemeden hapis şoku!

Deli Mi Ne? kanalının sahibi ünlü YouTuber Fester Abdü yani namı diğer Ali Abdülselam Yılmaz, 2019 yılında yaptığı bir eylem yüzünden açılan dava yüzünden hapis cezasına çarptırıldı.

fester abdü Ali Abdülselam Yılmaz hapis

YouTube platformunda 6 milyon abonesi bulunan, ‘Deli mi ne?’ isimli sayfanın sahibi olan Fester Abdü yani namı diğer Ali Abdülselam Yılmaz , 14 Haziran 2019’da Beşiktaş Vodafone Park’ta oynanan Liverpool-Chelsea maçında sahaya atlamıştı. Güvenlik görevlilerin hızlı müdahaleleri sonucu sahadan çıkartılan Ali Abdülselam Yılmaz’a bu konuda açılan dava sonuçlandı.

Serbest bırakılan 4 YouTuber hakkında soruşturma açılmıştı

Bu olayda yanlarında bulunan arkadaşları Emre Durmuş, Cantuğ Özsoy, Furkan Yaman da gözaltına alınmıştı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadesi alınan 4 YouTuber ifadelerinin ardından serbest bırakılmıştı ancak soruşturma açılmıştı.

Soruşturma uzun süre sürdü ve bu soruşturmanın sonucunda Ali Abdülselam Yılmaz hakkında “yasak alanlara girme” suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istemi, Emre Durmuş, Cantuğ Özsoy ve Furkan Yaman hakkında ise, “suça yardım” suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istemi ile dava açılmıştı.

3 YouTuber’in beraatine karar verilirken Fester Abdü hapis cezası aldı!

Alınan ifadelerin ardından kararını açıklayan mahkeme, Emre Durmuş, Cantuğ Özsoy ve Furkan Yaman’ın beraatine karar verdi. Mahkeme, Ali Abdülselam Yılmaz’ı “yasak alanlara girme” suçundan 2 yıl hapis cezasına çarptırdı. Sanığın duruşmalardaki iyi halini göz önünde bulunduran mahkeme cezada 4 aylık indirim yaparak 1 yıl 8 aya indirdi. Ayrıca Ali Abdülselam Yılmaz’ın 1 yıl boyunca spor müsabakalarına girmesi yasaklandı.

Fester Abdü, Instagram hikayeleri üzerinden yaptığı paylaşımda bu konuda daha sonra açıklama yapacağını söyledi.
Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir