Ana SayfaGüncelUygulama Her Boyutta TikTok ve YouTube'u Geride Bırakırken Instagram'ın Patronu Baskı Altında

Uygulama Her Boyutta TikTok ve YouTube’u Geride Bırakırken Instagram’ın Patronu Baskı Altında

Son zamanlarda Meta için çok iyi görünmüyor çünkü en iyi performans gösteren uygulamalarından biri sektördeki rakiplerinden gelen baskıyı hissediyor.

Instagram’ın patronu Adam Mosseri , geçtiğimiz günlerde çalışanlarına şirketin diğer sosyal medya platformlarıyla kıyaslandığında her açıdan ne kadar geride kaldığından bahsetmişti. Aylık aktif kullanıcılar veya günlük olarak olanlar olsun, işarete kadar performans göstermiyordu. Ve bu, uygulamanın geri dönmek için atması gereken adımlar konusunda büyük bir soru işareti koyuyor.

Haber ilgili çünkü uygulama bir zamanlar TikTok için büyük bir rekabet olarak görülüyordu ve bu uygulamanın kullanıcılarının her iki platforma da girmekten gerçekten keyif aldığı görülüyordu. Ama artık durum böyle değil. Bir dizi nedenden dolayı, içerik oluşturucular uygulamayı benzersiz ve çekici bulmuyor ve Instagram’ın çok geç olmadan stratejisini hızla değiştirmesi gerekiyor.

Ancak Mosseri, bunun sadece parayla ilgili olmadığını, aynı zamanda eğlenmek, hedef kitlelere ulaşmak ve başarıya ulaşamayan bir algoritma gibi diğer faktörlerle de ilgisi olduğunu vurguladı.

Haber, Mosseri tarafından çalışanlarına özel bir notta belirtildi ve uygulamanın kötü bir şekilde geride kaldığı haberi kesinlikle şok oldu çünkü bir süredir mücadele ediyor.

Çok sayıda anket bu bulguları kanıtladı ve içerik oluşturucuların uygulamanın bu kadar çok yönünden mutsuz olduğunu görmek büyük bir endişe kaynağı. Benzer şekilde, Mosseri’nin, platformun amaçlandığı yer açısından nasıl geride kaldığını ana hatlarıyla belirttiği duyuldu.

Bu, içerik oluşturucuların uygulamada daha fazla finansal fırsat elde etmelerine yardımcı olmak içindi. Bu nedenle, hata payı çok azdır ve günümüzün rekabetçi dünyasında hayatta kalmak için oyunu yükseltmenin ve ilerlemenin zamanı geldi.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir