Ana SayfaGüncelUzun Zamandır Beklenen Bir Instagram Özelliği Kullanıma Sunuluyor!

Uzun Zamandır Beklenen Bir Instagram Özelliği Kullanıma Sunuluyor!

Bu noktada çoğu sosyal medya platformu, temel özelliklerine büyük değişiklikler getirme olasılıkları düşük olduğu ölçüde optimize edilmiştir. Durum böyle olmasına rağmen, kullanıcıların zaman zaman talep etme eğiliminde oldukları birkaç küçük yükseltme var ve görünüşe göre Instagram bunlardan birini sonunda masaya getirmek üzere.

Sosyal medya platformunun gönderilere yorum yapma ve diğer yorumları GIF’lerle yanıtlama yeteneği üzerinde çalıştığı bildiriliyor (örneğin: yorumlar bu gönderinin altında görülebilen bir Gif). Twitter gibi diğer platformlar, kullanıcıların GIF’lerle iletişim kurmasına izin verme konusunda oldukça uzun bir geleneğe sahipken, çevrimiçi iletişimin önemli bir parçası haline geldiler.

Tüm bunlar söylenmiş ve şimdi yoldan çıkmışken, Instagram’ın bu potansiyel güncellemeyle Z kuşağı’nı açıkça hedeflediğini belirtmek önemlidir. GIF’ler, bir yorum veya gönderi hazırladıklarında bir seçenek olarak bunlara alışmaya başlayan yeni bir nesle potansiyel olarak hizmet edebilecek türden bir şey olduğu için yararlı olabilir.

Yaklaşan GIF entegrasyonu, Instagram’ın Z kuşağı için en popüler platform olarak statüsünü daha da iyileştirebilir ve hatta potansiyel olarak onu başka türlü olabileceğinden daha çekici hale getirebilir. Instagram partiye son derece geç kalsa da, çoğu Insta kullanıcısı, ne kadar sürdüğüne bakılmaksızın aldıklarını almayı tercih edecektir, çünkü bu onların hiçbir şey almamalarından daha üstün olacaktır.

Özelliğin her Instagram kullanıcısına ne zaman yol alacağı henüz kesin olmasa da, birkaç seçkin kullanıcı yorum yapmaya çalıştıklarında seçeneğin göründüğünü görmeye başladı. Bu değişiklik o kadar çığır açıcı olmayabilir, ancak özellikle TikTok beğenilerine karşı sert rekabet karşısında Instagram’ın alakalı kalma yeteneğini geliştirmek için çok şey yapabilir.

Instagram’ın hayatta kalıp kalmayacağı görülecektir. Ancak yine de Meta’nın sahip olduğu en değerli sosyal medya özelliği olmaya devam ediyor.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir