Ana SayfaGüncelWhatsApp, Ağ Kesintileri Olan Kullanıcıların Bağlantıda Kalması Için Yeni Proxy Desteği Sunuyor

WhatsApp, Ağ Kesintileri Olan Kullanıcıların Bağlantıda Kalması Için Yeni Proxy Desteği Sunuyor

Meta’nın önde gelen mesajlaşma uygulaması, kullanıcılarının devlet sansürü sırasında bağlantıda kalmasına yardımcı olmak için tetikte. Ve proxy desteği şeklinde yeni bir özellik kullanıma sunmaktan daha iyi bir yol var mı?

Bu, ilgili tüm kullanıcılar için proxy desteği ekleyerek zayıf ağ ve yıkıcı sunuculardan kurtulmak için tasarlanmıştır. Sonunda, kullanıcılara her zaman bağlı kalmalarına yardımcı olan doğru proxy sunucusunu kullanma şansı verir. Ve bu, zayıf bir ağ bağlantısı veya internet kilitlenmesiyle karşı karşıya olduğunuz durumlarda bile geçerlidir.

Uygulama, iletişimdeki kesintinin önde gelen nedenlerinden biri olan hükümet tarafından zorunlu bir kesinti sırasında bile işe yarayacağını söylüyor.

Uygulamanın şefi kısa süre önce, dünyanın dört bir yanındaki gönüllülerin beğenileri sayesinde doğru proxy’yi seçmenin, kurulan sunucular aracılığıyla uygulamaya (Android, iOS veya web’de) bağlanmanıza nasıl izin verdiğini vurguladı. Bireylerin özgür bir şekilde iletişim kurmalarına yardımcı olmaya adanmıştırlar.

Ayrıca, bu tür proxy’ler aracılığıyla bağlantılar, bu platformun sağladığı en yüksek düzeyde gizliliğin yanı sıra güvenliğin korunması anlamına gelir. Ayrıca, sizinle bağlantı kurduğunuz kişi arasında kalan ve gizlilik ve proxy sunucularınız arasına girmek isteyen başkaları tarafından görülemeyecek uçtan uca şifrelemeye sahip olmanın beğenilerinden yararlanabilirsiniz.

Henüz bilmiyorsanız, WhatsApp dünyanın önde gelen mesajlaşma uygulamasıdır ve genellikle iletişim ve başkalarıyla bağlantı kurmak için doğru kanalı sağlamak için kritik kabul edilir. Bugün, giderek daha fazla insan bağlandıkça ve bilgi her yönden akmaya başladıkça, bu tür özelliklerin önemli olduğu ortaya çıkıyor. Sonuçta, önemli güncellemelerden kopmak istemezsiniz.

Devlet kurumlarının bu tür haberler hakkında ne hissettiğini sadece hayal edebiliriz. Platform blokların ve kısıtlamaların beğenilerine daha fazla erişim sağladığı için bundan memnun olmayacaklar. Ancak şirketin bakış açısından, bu kesinlikle çok önemli bir hizmet ve konuyla ilgili aldıkları geri bildirim miktarı göz önüne alındığında uzun zamandır gelen bir hizmettir.

WhatsApp kısa süre önce, 2023 için bir hedefin mümkün olduğunca çok internet kesintisinden kaçınmak olduğunu iddia ettikleri bir kamu açıklaması başlattı, ancak bu tür aksaklıkların meydana gelmesi durumunda, iyi donanımlı olmak önemlidir ve bunu yapmanın bundan daha iyi bir yolu var mı?

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir