Ana SayfaGüncelTwitter, Gelişmiş Mobil Arama Filtrelerinin Lansmanına Hazırlanıyor

Twitter, Gelişmiş Mobil Arama Filtrelerinin Lansmanına Hazırlanıyor

Twitter, bir süredir akıllı telefonlar için gelişmiş arama filtreleri adı verilen bir özellik üzerinde çalışıyor. Ama görünüşe göre sonunda lansman için hazırlanıyor.

Yeni seçeneğin, uygulamadaki aramanıza ince ayar yapan çok çeşitli filtreler ve seçenekler sağlaması garanti edilir. Önde gelen sosyal medya meraklıları ve uzman Matt Navarra tarafından sağlanan yeni ekran görüntüleri sayesinde görülebileceği gibi, arama yaparken bariz nedenlerden dolayı kesinlikle harika bir çile.

Bu özellik, kullanıcılara çeşitli sorgular için bir dizi yeni niteleyici sağlamak üzere tasarlanmıştır ve buna tarih aralıkları, hashtag’ler, bahsetmeler, bahsedilen hesap ve hatta bir beğeni ve retweet sayacı dahildir.

Şimdi, bu elemeler platformda yerleşik hale geliyor ve bir kullanıcının masaüstünde Gelişmiş Arama seçeneğinde kapmak için hazır. Anahtar kelime araması yapıldıktan birkaç dakika sonra, Arama Kutusunda bulunan Gelişmiş Arama bağlantılarına basarak erişilebilir.

Şimdiye kadar, kullanıcılar mobil erişilebilirlik açısından ellerini tutamadılar. Bunları kullanabilirsiniz, ancak mobil uygulamada daha fazla niteleyici kullanmak için belirli bir arama parametreleri anlayışına ihtiyacınız vardır.

Kullanıcılar, belirli bir hesabın profilinde tweet aramaları oluştururken daha fazla arama parametresinden yararlanabilirler. Bu şekilde, belirli bir zamanda belirli bir kişiden belirli bir tweet bulma olasılığınız daha yüksektir.

Gerçekten, Twitter’ın uygulama içi arama oyununu geliştirmesinin zamanı geldi çünkü bu yıllardır talep edilen bir özellik ve nedenini tamamen ilişkilendirebiliriz.

Twitter’ın yeni şefi Elon Musk, uygulama içi aramayı geliştirme sözü verdi ve belirttiği gibi, Twitter’ın son birkaç hafta içinde daha büyük ve daha iyi iyileştirmeler yapmak için uzun süredir çok çalışıyor.

Bu, bugünün ve çağında prototiplerin çalışmasının gerçekten harika bir örneğidir. Ancak bu özellik onu canlı ortama telafi ettiğinde ilginç olacağını düşünüyoruz. Sonuçta, Musk’ın mühendisliğe en sert yaklaşımı benimsediğini görmek, uygulama ve hatta test gibiler arasında herhangi bir gecikmeye hevesli olmadığını kanıtlıyor. Bu nedenle, bunun için kesinlikle çok uzun süre beklememize gerek yok.

Ve en önemlisi, tüm Twitter sürecine mega bir katkı olacağından eminiz, bu yüzden bunun bir win-win durumu olduğunu düşünüyoruz. Ne düşünüyorsun?

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir