Ana SayfaGüncelWhatsApp, bazı Android kullanıcıları için yeni bir gizlilik özelliği sunuyor

WhatsApp, bazı Android kullanıcıları için yeni bir gizlilik özelliği sunuyor

2022’den bu yana WhatsApp’ın özelliklerinde çok sayıda iyileştirme yapıldı. WhatsApp, bir kez görülen mesajlar dizisine başlamak veya son görülenleri veya hikayeleri belirli bir grup insandan gizlemek olsun, hiç olmadığı kadar ilerici hale geldi. WhatsApp Beta , birçok özelliğe erişmenizi sağlar ve hayatı herkes için kolaylaştırır.

Son görülmenizi gizleme ve çevrimiçi etkinliğinizi görmek için kimlerin erişebileceğini kontrol etmeyi mümkün kılmak gibi pek çok başka özellik oluşturduktan sonra. WhatsApp şu anda meşgul ve insanların bir kez görüntülenen fotoğraf ve videoların ekran görüntülerini almasını kısıtlamaya çalışıyor. Bir grup sohbetine yerleştirilen sistem, herkesin kendini güvende hissedebileceği ve aynı anda mahremiyetini koruyabileceği bir platform oluşturmaktır.

WhatsApp beta, şu anda sürümü 2.22.22.3’e çıkarmak için Google Play Beta Programı aracılığıyla yepyeni bir özelliği duyurmaya karar verdi . Kullanıcılar, bu güncellenmiş sürümle verilerinin tehlikeye girmesinden endişe etmeden arkadaşları ve iş arkadaşlarıyla iletişim kurabilir. Her ne kadar bu özellik şimdilik yalnızca beta test kullanıcıları tarafından erişilebilir.

Ayrıca, ekran görüntülerini engelleme uygulaması, kullanıcılarının güvenliğini sağlamak için ilk olarak Mark Zuckerberg tarafından Ağustos ayında duyuruldu. Çevrimiçi durumu ve geçmiş katılımcı engelleme sürümünü çalıştırmaya karar verdi.

Meta ayrıca WhatsApp’ın sahibidir. Bu nedenle, aynı sistemi uygulama içinde uygulamak çok önemlidir. Bu nedenle WhatsApp, fotoğrafların ekran görüntüsü alınması ve ekran kaydının engellenmesini de başlattı. Sürüme yalnızca Playstore’dan en yeni sürümü yüklemiş olan bazı beta test kullanıcıları erişebilir.

Ayrıca, üçüncü bir taraf fotoğraflarınızın veya videolarınızın ekran görüntüsünü almaya çalışırsa, çekilen fotoğraf her zaman boş kalır veya galeride siyah bir görüntü gösterilir. Ayrıca, güvenlik nedeniyle ekran görüntüsü almak yasaktır ve birisi içeriği yakalamaya çalışırsa operatör uyarı alır.

Bazı durumlarda, tanımadığınız bir kişi, gizliliğinize müdahale etmek için uzantıyı kullanmak gibi başka yollarla ekran görüntüsü almaya çalışırsa, görüntü her zaman siyah görünecektir. Ek olarak, birisi ekran görüntüsü almaya çalışırsa alıcı önceden uyarı alır ve ek gizlilik nedeniyle aynı anda kişinin ekran görüntüsü yakalamasını engeller.

Ancak, mesaj gizliliğine yalnızca kendi cihazlarınız tarafından erişilebilir. Bu nedenle dikkatli olmalısınız çünkü üçüncü kişi yine de alt mobil cihazları kullanarak fotoğraflarınızı çekebilir. Bir kez görüntülenen fotoğraf ve videoların ekran görüntüsünün alınmasını engellemenin gizliliği varsayılan olarak yüklenir.

Aynı şekilde, bir kez görüntülenen mesajların ve videoların iletilmesi de engellenir. Bununla birlikte, özellik yalnızca bir kez görüntü ve video görüntülemekle sınırlı olduğu için sohbetlerin ekran görüntüsünü yakalayabilirsiniz. WhatsApp, platformu daha güvenilir ve güvenilir hale getirmenin bir yolunu buluyor. Özelliklerin iyileştirilmesi ve kullanıcılarının güvenliğinin sağlanması biraz daha zaman alacaktır. Şimdilik, ekran görüntülerinin engellenmesi, diğer kullanıcılara sunulmadan önce bazı şanslı beta test kullanıcılarına sunuldu.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir