Ana SayfaGüncelYouTube, Uygulamanın Premium Sürümünde 4K'yı Ücretli Bir Özellik Yapabilir

YouTube, Uygulamanın Premium Sürümünde 4K’yı Ücretli Bir Özellik Yapabilir

YouTube’un 4K akışını YouTube Premium uygulaması için ücretli bir özellik haline getirebilecek bir deneme çalıştırdığı söyleniyor.

Bu, bir zamanlar ücretsiz olarak sunulan özelliğin şimdi ücretlendirileceği anlamına geliyor. Bu nedenle, videolarını 4K çözünürlükte izlemek isteyenlerin ödeme yapması gerekecek.

Haber, hem Reddit hem de Twitter kullanıcılarının 4K seçeneğini gösteren ekran görüntülerini yayınladığı görüldü. Ve çoğu kişiye ücretsiz olarak sunulsa da, YouTube Premium, TechCrunch tarafından yakın zamanda onaylandığı gibi, onu ek bir ücretle gelen kalıcı bir özellik haline getirecek.

Uygulamanın Premium sürümü, reklamsız görüntüleme ve çoğu kişinin ödemesi gereken şarkı ve klipleri indirme şansını içerecek. Ortalama olarak, premium sürüm ABD’deki kullanıcılar için ayda yaklaşık 12 ABD dolarıdır, ancak ücretsiz denemeler sunar.

Şu an için, medya kuruluşları tarafından yayınlanan yayının hemen öncesinde, YouTube tarafından soru talebiyle ilgili herhangi bir yorum yok. Ancak Twitter’daki uygulamaya ait resmi bir hesap, ekibin bu özellik hakkında daha fazla bilgi isteyen ilgili kullanıcılara yanıt verdiğini gördü.

İlgili kullanıcının, Premium ve Premium olmayan bir sürüme sahip olmanın gerçek avantajlarının neler olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen kişilerden oluşan deneyinin bir parçası olduğunu tweetlediler. Hatta firmanın bazı önerilen değişiklikleri yapması için başkalarının konuyla ilgili düşüncelerini nasıl ifade etmelerini istediklerini daha da ayrıntılı olarak açıkladılar.

Uygulamanın bu tür ince ayarlarla deneme yapmayı nasıl sevdiğini anlamak da önemlidir. Ancak resmi olarak, YouTube’dan özelliğin ödeme duvarı hakkında ve gerçekten bir test olup olmadığı hakkında bir haber yok. Ayrıca, tüm testlerin olumlu bir değişiklik veya bir ürün değişikliği vermediğini hatırlamak önemlidir.

Ancak bu gerçekten doğruysa, uygulamanın Premium sürümünün abone sayısında bir artış görebiliriz. Ayrıca, abonelikler açısından çok daha fazla gelir elde edecekti.

Geçen ay şirket, uygulamanın premium sürümü ve ayrıca YouTube Music için yaklaşık 50 milyon yeni üyeye nasıl ulaştığını halka duyurdu. Ve bu, şu anda uygulamayı kullanan toplam iki milyar kişinin küçük bir kısmı.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir