Ana SayfaGüncelWhatsApp, Bir Sonraki Güncellemede Grup Arama Planlamasını Sunacak!

WhatsApp, Bir Sonraki Güncellemede Grup Arama Planlamasını Sunacak!

WhatsApp için neyin köşede olduğunu bulmak her zaman heyecan vericidir, çünkü bu, şirketin gelecekte izlemeyi planladığı yolu potansiyel olarak gösterebilecek türden bir şeydir. TestFlight beta programı, bir sonraki güncellemede uygulamaya hangi özelliklerin gelebileceğini bulmanın harika bir yoludur ve özellikle ele almak istediğimiz iki özellik vardır.

Tüm bunların söylendiği ve şimdi aradan çıktığı için, WhatsApp kullanıcılarının WBI’ye göre bir noktada grup aramaları planlayabileceklerini belirtmek önemlidir. Grupları vurgulamak, Facebook’un Facebook gruplarıyla yaptıklarına benzer şekilde, son birkaç yıldır WhatsApp’ın stratejisinin büyük bir parçasıydı.

Bu özelliği gören beta testçileri, ekranın sağ üst köşesinde bulunan telefon simgesine dokunularak erişilebileceğini söyledi. Bir gruptaki simgeye dokunuyorsanız, size iki seçenek sunacak bir açılır menü göreceksiniz. Birincisi grubu hemen aramanıza izin verirken, ikincisi bir grup araması için bir saat ve tarih belirlemelerine izin verecek başka bir menü getirecektir.

Bu, grupların profesyonel bir kapasitede çalışmasını, aksi takdirde olabileceğinden çok daha kolay hale getirecektir. Ayrıca, WhatsApp’ın oldukça uzun süredir istediği bir şey olan grup kullanımını da genişletebilir.

Birçoğunun WhatsApp için yaklaşan bir güncellemede tahmin ettiği ikinci özelliğe gelince, daha çok Durum Güncellemelerine odaklanıyor. Kullanıcılar artık WhatsApp’ın kullanım şartlarını ihlal ederlerse Durum Güncellemelerini bildirebilecekler, uygulama aracılığıyla aldıkları mesajlarla zaten yapabileceklerine benzer.

Bu, WhatsApp durumlarındaki içeriğin kalitesini potansiyel olarak artırabilir. WhatsApp’ın Snapchat Hikayelerine cevabı, ancak garip yerleşimleri nedeniyle henüz o kadar başarılı olamadılar. Bu özellik, WhatsApp’ın onlardan vazgeçmeye istekli olmadığını gösteriyor.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir