Ana SayfaGüncelWhatsApp, çevrimiçi kapatma özelliğini test ediyor!

WhatsApp, çevrimiçi kapatma özelliğini test ediyor!

WhatsApp kullanıcıları için yeni ve heyecan verici bir güncelleme yolda ve bu, çevrimiçi etkinlikleri konusunda biraz ihtiyatlı olmayı seçenler için harika. Şirketin, kullanıcılara çevrimiçi durumlarını gizleme şansı vermeye çalıştığı bildiriliyor. Bu yeni değişiklik yakında masaüstü kullanıcıları ile Android ve iOS cihazlar için de geçerli olacak.

Haber, önde gelen metin mesajlaşma platformunun kısa süre önce metinleri düzenleme yeteneğini başlatmasından sonra geldi ve şimdi çevrimiçi durumları gizleme, uygulama genelinde gelecekteki bir güncelleme için bir sonraki heyecan verici özellik gibi görünüyor.

Bu, kullanıcıların artık çevrimiçi durumlarını kimlerin göreceğini ve kimlerin görmeyeceğini kontrol edecekleri anlamına geliyor. Başka bir deyişle, çevrimiçiyken herkesten ve herkesten saklanabilirsiniz.

Özellik çok yeni ve uygulamanın yeni güncellemesinin bir parçası olduğu söyleniyor. Şu an itibariyle, beta testi belirtisi yok, bu yüzden piyasaya sürülmesi için biraz daha sabırlı olmamız gerekecek.

Ancak, uygulamanın yıllardır tanık olduğu en yaygın isteklerden biri olduğu için özelliğin çokça sevileceğini şüphesiz biliyoruz.

Artık, kullanıcıların çevrimiçi durumlarını gerçekten gizlemek ve uygulamanın gizli moduna girmek istemelerinin bir sürü nedeni var. Örneğin, muhtemelen rahatsız edilmek istemiyorlar veya belki de sürekli birileri tarafından izlendiklerini veya takip edildiğini hissediyorlar.

Geçen yıl şirket, kullanıcıların çevrimiçi durumlarını tamamen devre dışı bırakmalarına izin vererek bu fikri denerken görüldü. Ancak şimdi, bunu listelerindeki belirli kişiler için seçici olarak yapmayı seçebilirler.

İddiaya girerim yeni güncellemenin nasıl çalıştığını merak ediyorsunuz ve biz de sizin kadar heyecanlı olduğumuzu söylediğimizde bize güveniyorsunuz. Wabetainfo

sayesinde , sizin için tüm detaylara sahibiz. Pekala, kullanıcılar ayarlar sekmesindeki son görülme seçeneğini değiştirerek çevrimiçi etkinliklerini kimlerin göreceğini yapılandırabilir. Bu, yakında Herkes ve Son Görüldüğü Gibi Aynı’yı içeren seçim için iki yeni düğme bulabilecekleri yerdir.

Son görülmeniz için ‘kişilerim’ ve çevrimiçi etkinliğiniz için ‘son görülenle aynı’ seçeneğini seçmeniz durumunda, kişi listenizin bir parçası olmayanlar çevrimiçi etkinliklerinizi göremezler.

Özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağından tam olarak emin değiliz ama bunun için gözlerimizi açık tutacağız!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir