Ana SayfaGüncelWhatsApp, çevrimiçilik kapatma özelliğini test ediyor!

WhatsApp, çevrimiçilik kapatma özelliğini test ediyor!

Dünya üzerinde en çok kullanılan mesajlaşma platformlarından biri şüphesiz WhatsApp. Platform, kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına bu zamana kadar birçok yenilik yaptı ve yapmaya devam ediyor. Bugün şirket, kullanıcıların çevrimiçi durumlarını kapatabilmelerine yarayan yeni bir özelliği test etmeye başladı. İşte detaylar

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2022/01/WhatsApp-tarafindan-dikkat-ceken-iPad-aciklamasi-4.jpg

WhatsApp kullanıcıları çevrimiçiliklerini kapatabilecek!

İlk olarak beta sürümünde test edilmeye başkanan bu özellik sayesinde kullanıcılar, artık çevrimiçi durumlarını kapatabilecekler. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Facebook hesabından paylaştığı bir gönderide bu güncellemenin amacını “yüz yüze görüşmeler kadar özel ve güvenli hale getirmek” olarak tanımladı.

Aynı amaca yönelik ikinci yenilik oldu

Zuckerberg’in bu amaç doğrultusunda yaptığı ilk yenilik bu değil. Örneğin WhatsApp, bu yılın başlarında son görülmenizi sadece belirli kişilerden gizlemenize olanak tanıyan bir özelliği kullanıma sunmuştu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, son görülmelerini bilmelerini istemedikleri kişilerden son görülmelerini gizleyebiliyorlardı.

Aslında WhatsApp, bu özellikte de aynı seçeneği sunacak. Dileyen kullanıcılar çevrimiçi görünümlerini herkese gizleyebilecek, dileyen kullanıcılar da sadece belirli kullanıcılara gizleyebilecek. Kullanıcılar, çevrimiçi bilgilerini gizledikleri kişilerin çevrimiçilik bilgilerini göremeyecek. Yani çevrimiçi bilgisi karşılıklı olarak kapatılmış olacak.

Özellik yakında herkesin kullanımına sunulacak

WhatsApp, şu anda test ettiği bu özelliği yakında tüm kullanıcılarla buluşturmayı planlıyor. Peki siz bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünde fikrinizi belirtmeyi unutmayın. Yeni gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir