Ana SayfaSosyal MedyaFacebookMessenger, uçtan uca şifrelemeye kavuşuyor!

Messenger, uçtan uca şifrelemeye kavuşuyor!

Dünya üzerinde en çok kullanılan mesajlaşma platformlarından biri şüphesiz Facebook Messenger. Platform, uzun yıllardır Facebook kullanıcıları arasındaki mesajlaşmayı yürütüyor. Messenger, uzun süredir test ettiği ve çok önemli bir özellik olan uçtan uca şifreleme özelliğine kavuşuyor. İşte detaylar

messenger

Uçtan uca şifreleme Messenger için de geliyor!

Sosyal medya devi Facebook, Messenger mesajlaşmaları için uçtan uca şifreleme yönteminin test edilmeye başlandığını duyurdu. Şirketin şu anda sadece WhatsApp için sunduğu uçtan uca şifreleme metodu, sonunda Messenger’a da geliyor. Kullanıcıların en çok istedikleri özelliklerden biri olan uçtan uca şifreleme, bu zamana kadar getirilmekte çok geç kalmış bir özellik.

Bazı Messenger kullanıcıları, sırf platformda uçtan uca şifreleme bulunmadığından dolayı gizli konuşmalar yapmaktan çekiniyordu. Son güncelleme ile birlikte artık kullanıcılar kendi aralarında çekinmeden gizli konuşmalar da yapabilecekler.

Özellik kapalı olarak gelecek

Bu özellik, başta kapalı olarak gelecek. Kullanıcılar, platforma girip istedikleri kişi için ayrı ayrı şifreli sohbete geçiş yapacaklar. Bu sohbetler için özel bir şifre belirlenmeniz istenecek. Bu şifre, Messenger uygulamasını başka bir cihazda açınca şifreli konuşmalara erişmeniz için size sorulacak.

messenger

Özellik, çok yakında test etmek isteyen tüm Messenger kullanıcılarının kullanımına sunulacak. Peki siz bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Uçtan uca şifrelemeyi sohbetlerinizde kullanacak mısınız? Yorumlar bölümünde belirtmeyi unutmayın. Yeni gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir