Ana SayfaGüncelWhatsApp çoklu cihaz özelliği hakkında yeni detaylar!

WhatsApp çoklu cihaz özelliği hakkında yeni detaylar!

Dünya üzerinde en çok kullanılan mesajlaşma platformlarından biri de şüphesiz WhatsApp. Uygulama, 12 yıl önce kullanıma sunuldu ve 2014 yılında Facebook tarafından satın alındı. Özellikle Facebook tarafından satın alındıktan sonra platforma bir çok yenilik yapıldı ve yapılmaya devam ediliyor.

whatsapp

Daha önce duyurusu yapılan Çoklu Cihaz Özelliği sayesinde WhatsApp kullanıcıları 4 cihaza kadar hesaplarını kullanabilecek. Kullanıcılar bu özelliği duyunca çok heyecanlandılar çünkü şu anda WhatsApp hesapları ana cihaz dışında aynı anda sadece bir cihazda Web sürümünde kullanılabiliyor. Bugün bu özellik hakkında yeni detaylar açığa çıktı.

Çoklu cihaz özelliğinin halka açık testleri başladı

Şirket, bugün özelliği halka açık şekilde test etmeye başladı. WABetaInfo tarafından yapılan açıklamada halka açık testlerin başladığı bildirildi. Bu test sürecinin başlamasının ardından bazı önemli detaylar da açığa çıktı.

Özellik hakkında yeni detaylar ortaya çıktı

Özellik hakkında ortaya çıkan yeni detaylar şu şekilde:

-Ana cihazda internet bağlantısı gerekmeden 4 cihaza kadar tek bir WhatsApp hesabı kullanılabilecek

-4 platformda da aynı anda WhatsApp kullanılabilecek

-Ana cihazda 2 ay internet bağlantısı bulunmazsa diğer platformlardaki oturumlar kapatılacak.

-4 bağlantılı cihaz: 1 Mobil uygulama, 1 Masaüstü uygulaması, 1 WhatsApp Web ve 1 Facebook Portal platformları üzerinden hesaplara erişim sağlayabilecek.

-Bağlı cihazlar üzerinden WhatsApp sesli ve görüntülü aramaları yapılması mümkün olacak

Beta testlerine herkes katılabilecek

Beta testlerine katılmak kullanıcının isteğine bağlı olacak. Bu özelliği deneyimlemek isteyen herkes testlere katılabilecek. İstemeyen kullanıcılar eski sürümü kullanmaya devam edebilecekler.

İki ay içerisinde tüm kullanıcılara sunulması planlanıyor

Özelliğin testlerine katılmak isteyen WhatsApp kullanıcıları bugün itibariyle testlere katılabilecekler. Çoklu cihaz özelliğinin tüm kullanıcıların kullanımına iki ay içerisinde açılması bekleniyor. Ancak test süreci uzarsa bu süre de uzayabilir.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir