Ana SayfaGüncelWhatsApp 'Çoklu Cihaz' özelliğinde sona yaklaşılıyor!

WhatsApp ‘Çoklu Cihaz’ özelliğinde sona yaklaşılıyor!

Birkaç ay önce WABetaInfo tarafından WhatsApp uygulamasındaki bir hesabı aynı anda birden fazla cihazda kullanmaya olanak sağlayacak ‘Çoklu Cihaz’ özelliği sızdırılmıştı. Bu özelliği uzun zamandan beri isteyen kullanıcılar bunu duyduklarında çok sevinmişti ve özelliğin bir an önce uygulamaya gelmesini istiyorlardı.

whatsapp

iOS ve Android WhatsApp Beta kullanıcılarının kullanımına sunuldu

Aylardır test edilen bu özellikte sona yaklaşıldığı ortaya çıktı. Bir WhatsApp hesabını aynı anda birden fazla cihazda kullanmaya olanak sağlayacak bu özellik hem iOS hemde Android WhatsApp Beta kullanıcılarının kullanımına sunuldu.

Bir hesap aynı anda dört farklı cihazda kullanılabilecek

Eskiden beri net bir cevabı olmayan ve önemli derecede akıllarda soru işareti yaratan bir soru vardı: Bir hesap aynı anda en fazla kaç farklı cihazda kullanılabilecek? Bu sorunun cevabı da testten en son sızdırılan ekran görüntülerinde belli oluyor. Bir WhatsApp hesabı aynı anda en fazla dört cihazdan kontrol edilebilecek. Dört cihaz kimi kullanıcılara göre fazla, kimilerine göre az ancak şirket şu anda en fazla dört cihaza izin veriyor. Bu sayının artıp artmayacağı da kesin değil. Belki de test aşamasından çıkarken daha yüksek seviyede çıkar, bu henüz bilinmiyor. Beta testlerinden geçip tüm kullanıcılara sunulması beklenen bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı henüz belirsizliğini koruyor. Ancak en geç birkaç hafta içinde tüm kullanıcıların özelliği kullanabilecekleri söyleniyor.

Kaynak

Başka haber: Twitter, retweet yapmadan önce kullanıcıları uyaracak!
Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir