Ana SayfaGüncelWhatsApp durumları büyük bir güncelleme alıyor

WhatsApp durumları büyük bir güncelleme alıyor

WhatsApp, Snapchat ve Instagram Hikayelerine bir cevap olarak 2017’de tanıtılan özellik olan Status’da bazı yeni güncellemeler sundu. Önemli eklemelerden biri, durum güncellemeleri kadar 30 saniyeye kadar sesli notları ayarlama olanağı sağlayan Ses Durumu adlı bir özelliktir. Şirket, özellikle bir video yazmak veya oluşturmak yerine konuşmakta daha rahatsanız, bunu güncellemeler sağlamanın daha kişisel bir yolu olarak adlandırıyor.

Başka bir önemli güncelleme, durum güncellemelerinizi kimin görüntüleyebileceğini seçmenize olanak sağlayan Özel Kitle Seçici adlı bir özelliktir. Yaptığınız her durum güncellemesi için hedef kitlenizi seçmenize olanak tanır ve mevcut gizlilik ayarlarından daha ayrıntılı kontrol ve kolaylık sağlar.

WhatsApp, daha çok bir emoji insanıysanız, WhatsApp’ın “arkadaşlarınızla veya yakın kişilerinizden gelen durum güncellemelerine yanıt vermenin hızlı ve kolay bir yolunu” sağlayan Durum Tepkilerini de tanıttı. Metin, sesli mesajlar ve çıkartmalar gibi başka araçlar kullanmak yerine, herhangi bir duruma sadece yukarı kaydırarak ve sekiz emojiden birine dokunarak yanıt vermenizi sağlar.

 

Bu arada, Durum Profili Halkaları, bir durum güncellemesi paylaştığınızda profilinizin etrafına bir halka koyar ve sohbet listelerinde, grup katılımcı listelerinde ve iletişim bilgilerinde görünür. Son olarak, artık durumunuza gönderdiğinizde bir bağlantının önizlemesini göreceksiniz ve kişilerinize tıklamadan önce ne olduğu hakkında daha iyi bir fikir vereceksiniz.

WaBetaInfo, yeni özelliklerden bazıları (durum tepkileri, profil halkaları ve bağlantı önizlemeleri) daha önce duyurulmuştu, ancak şimdi bir Durum güncellemeleri grubu olarak vurgulanıyor, diyor. Yeni özellikler dünya çapında kullanıcılara sunuluyor ve “önümüzdeki haftalarda” herkesin kullanımına sunulacak.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir