Ana SayfaGüncelWhatsApp gruplarına önemli bir yenilik geldi!

WhatsApp gruplarına önemli bir yenilik geldi!

Evde kaldığımız şu günlerde sosyalleşmek ve işlerimizi kolayca halledebilmek için video konferans uygulamalarına ihtiyaç duyuyoruz. Bunların başında Zoom, Google Meet, Microsoft Teams gibi uygulamalar geliyor. WhatsApp ise pastadan pay alabilmek için önemli bir yeniliğe gidiyor.

Google Meet, Zoom gibi rakiplerini geçmek için çalışmaya başlayan WhatsApp, daha fazla kullanıcının görüşmeye katılma özelliğini aktif etmek için çalışmaları başlattı. Şu anda maksimum 4 kişilik gruplarda görüntülü arama yapabiliyorsunuz. Şirket, bu sınırı yükseltmeye hazırlanıyor. Uygulamanın Android sürümüne gelen yeni beta güncellemesi içeriklerinde bu da bulunuyor. Görüntülü konuşma sınırı 4’ten 8’e çıkarılmış durumunda. Aşağıdaki resim de bunu kanıtlar nitelikte.

WhatsApp

Fakat rakipleri Teams, Meet, Zoom gibi firmalar aynı anda yüzlerce kişiyle etkileşim kurmanıza olanak tanırken WhatsApp, 8 olan sınırıyla bile rakiplerini çok geriden takip ediyor. Bu nedenle şirket, bu özelliği getirse bile yine de rakiplerini çok geriden takip edecek. İnsanlar – özellikle kalabalık konferans yapanlar – hala diğer uygulamaları kullanmaya devam edecekler.

Bu özellik Android için WhatsApp v2.20.128 beta ve WhatsApp v2.20.129 beta sürümünde keşfedildi. Ancak kullanıcılar bu özellik henüz aktif edilmediği için henüz kullanamazlar.

Bu özellik kullanıma açıldıktan sonra grup çağrısında kaç katılımcıya izin verileceğine dair netlik yok. Ayrıca, özelliğin işletme hesapları için de ne zaman yayınlanacağı konusunda bir açıklama da yok.

Umarız ki WhatsApp ciddi bir adım atar ve bu kullanıcı sınırını en azından 16’ya yükseltir.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir