Ana SayfaGüncelLinkedIn yeni bir özelliği test ediyor!

LinkedIn yeni bir özelliği test ediyor!

LinkedIn, yayınlar için yeni bir anket seçeneği üzerine çalışıyor ve bu yeni seçenek, platformdaki kullanıcılar için çeşitli şekillerde yararlı olacaktır.
  • Platform kısa süre içinde söz konusu hashtag ile yayınların tam ekran yayının görüntüleyecek bir hashtag “sunum modu” yayınlayabilir.
  • LinkedIn ayrıca, masaüstü kullanıcılarının web’de görüntü yayınlarken daha fazla düzenleme seçeneği sunması için mevcut olan görüntü düzenleme aracını geliştirmek için çalışıyor.

linkedin

LinkedIn’in arka uç kodunu tersine çeviren Jane Manchun Wong, platformun gönderiler için anket seçenekleri üzerinde çalıştığını ortaya koyuyor. Wong, bu anketlerin post besteci seçeneklerinde nasıl sunulacağını belirten bir resim paylaştı. Bu anketleri kullanırken, bir soru ekleyebilir ve bu soruya en fazla 4 ilgili cevap ekleyebilir ayrıca anket süresini ayarlayabilirsiniz. Ardından düzenli bir LinkedIn güncellemesi gibi gönderebilirsiniz.

linkedin

Bu seçenek henüz herkese açık değil. Ancak bu anketleri nasıl kullanacağınız hakkında size daha iyi bir fikir veren LinkedIn topluluk yardım sayfalarına her zaman başvurabilirsiniz. Bu seçenek hem masaüstü hem de mobil kullanıcılar tarafından kullanılabilecek ve platform gruplara anket eklemeyi planlıyor. Anketler seçeneği, markaların müşteriyle daha iyi etkileşim kurması ve bireylerin ilgi alanlarıyla ilgili sorgular yayınlaması için de yararlı olacaktır. Wong ayrıca LinkedIn’in “sunum modu” etiketini test ettiğini belirtti. Tam ekran görünümünde o hashtag ile ilgili bir dizi yayını görüntüleyecek “Tam ekran sunum moduna gir” seçeneğine dokunarak masaüstünden yeni seçeneği belirli bir hashtag için kullanacaksınız.

Belirli bir sohbeti ve trend tartışmaları izlemek için yararlı olacaktır. Ancak bu seçeneğin birincil kullanımı bir etkinlik için gibi görünmektedir. Kullanıcıların bir etkinlik sırasında takipçilerine belirli bir hashtag ile etkileşimde bulunmalarına yardımcı olacak ve etkinlik aracını yakın zamanda tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir hale getirecektir. Son olarak Wong, LinkedIn’in yeni bir görüntü kırpma aracı da geliştirdiğini açıkladı. LinkedIn mobil uygulaması bir dizi görüntü düzenleme aracıyla birlikte gelirken, masaüstü kullanıcıları bir görüntüye yalnızca alt metin ekleyebilir. Bu araç sayesinde kullanıcılar görsel yayınlarını platforma göndermeden önce daha iyi özelleştirebilecekler. Bu özellikler değiştiriyor gibi görünmeyebilir. Ancak LinkedIn platformundaki birçok pazarlamacı için kesinlikle yararlı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir