Ana SayfaGüncelWhatsApp gruplarında eski katılımcılar görülebilecek!

WhatsApp gruplarında eski katılımcılar görülebilecek!

Yakın geçmişte Meta’nın WhatsApp ile ilgili bir dizi yeni güncelleme üzerinde çalıştığını gördük. Ve listeye grup sohbetleriyle ilgili bir tane daha geliyor.

Bir grup sohbetinde kişilerinizden hangisinin size kefalet ettiğini bilmek istediyseniz, WhatsApp kesinlikle hayallerinizi gerçekleştiriyor.

Popüler iletişim platformu, kullanıcıların 100 kişiye kadar kapasiteli en iyi özellik ve onları çevreleyen konuşmalar ile güncel kalmasını sağlıyor.

Örneğin, zenginleştirici bir sohbet yapabilmeleri için benzer düşünen bireyleri bir araya getiren yeni bir topluluk özelliğinden yararlanma şansımız oldu. Ve bu, biz konuşurken uygulamadaki grup sayısının nasıl arttığını gösteriyor.

Bu nedenle, güncel olduğunuzdan emin olmanıza ve gerçekte neler olup bittiğine dair parmaklarınızı tutmanıza yardımcı olmak için WhatsApp, grup sohbetlerinde sizi kimin terk ettiğini anlamanıza yardımcı olacak yeni bir özelliği test ediyor.

Evet, artık bir grubun hangi yeni katılımcısının sohbetten ayrılmayı başardığını öğrenebilirsiniz. Özellik beta test aşamasına yeni gelmiş olsa da, yakında kullanıma sunulacağını görebiliriz.

Bu özellik temel olarak, kullanıcıların tüm bu kaçakları tutabilecekleri bir günlük içerir, böylece sonunda hem grup üyeleri hem de ilgili yönetici, neler olduğu konusunda kafası karışmaz. Bu nedenle, WABetaInfo’nun haberi doğrulayan

yeni bir raporu sayesinde, son 60 gün içinde istifa etmeyi seçen veya tahliye edilen herkes artık hesaba çekilecek.

Bu özellikten, yayınlandıktan sonra Grup Bilgileri sekmesine tıklayarak elbette yararlanabilirsiniz. Ve burada Gönderi Katılımcılarını Gör olarak adlandırılan yeni özelliği bulacaksınız.

Önceki tüm üyeleri listeleyen ayrı bir arama çubuğu öne sürüldü, böylece kimin bir zamanlar sohbetin parçası olduğunu, ancak artık kimin olmadığını görmek daha kolay. Ve dev bir grubunuz veya uzun bir iş parçacığınız olduğunda bunun çok kullanışlı bir işlevsellik olduğunu düşünüyoruz. Yol boyunca insanlar eklenir, bazıları isteyerek veya istemeyerek çıkarılır.

Ayrıca, hareketin küçük ölçekli firmalar için de kesinlikle hoş karşılanacağını düşünüyoruz çünkü bu tür grupları şirket içi anlaşmaları yürütmek ve müşterilerle iletişim kurmak için kullanıyorlar.

Buna ek olarak, ayrılan veya çıkmaya zorlanan üyelerle ilgili sohbetleri bilgilendirmek için mevcut sistemin nasıl silindiğine dair haberler alıyoruz. Bu nedenle, yöneticiler dışında, elbette, hiç kimse bu tür değişiklikler için gerçekten bildirim almaz. Ve bu, grupları yönetmeyi çok daha kolay hale getiriyor.

Artık kullanıcılar, bu tür üyelerin adlarını ‘Geçmiş Katılımcılar’ için özetlenen listelerine özenle kaydetmeyi seçebilirler.

Beta sürümü geçen hafta iOS kullanıcıları için gerçekleşmiş olsa da, Android test kullanıcıları için bugün daha yeni başladı ve bu yüzden şimdi birkaç testçinin bu konuda övündüğünü görüyoruz.

Ayrıca, uygulamanın bir çapraz platform girişiminden en iyi şekilde yararlandığı gerçeği göz önüne alındığında, masaüstü sürümüne de geçtiğini görmeyi umuyoruz.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir