Ana SayfaGüncelTikTok, uygulama içinden bilet satacak!

TikTok, uygulama içinden bilet satacak!

TikTok kısa süre önce, kullanıcılara en çok meydana gelen etkinlikleri keşfedebilecekleri ve aynı zamanda bilet satın alabilecekleri özel ve yenilikçi bir araç sağlamaya yardımcı olmak için Ticketmaster ile işbirliği yaptı.

Ortaklık, popüler video uygulamasının hayranlarının yalnızca benzersiz olduğu için değil, aynı zamanda yaşamlarına kolaylık kattığı için seveceğinden emin olduğumuz bir uygulama içi işlevsellik getiriyor.

Artık uygulama, doğrudan etkinlik alanından bilet almanıza gerek olmadığını söylüyor. Bunun yerine, sadece TikTok hesabınıza başvurun ve satın alma işlemini uygulamanın kendisinde yapın. Ekstra rahatlık için bu nasıl?

İçerik oluşturucular, Ticketmaster sayesinde, kendilerine yakın bir yerde gerçekleşen tüm etkinlikleri bulmalarına yardımcı olan alakalı bir arama özelliğinden faydalanma özelliğine de bayılacak. Bu şekilde, kullanıcılar videolarına istedikleri hedefe bir bağlantı bile ekleyebilirler.

Şimdilik Ticketmaster, yeni girişimin yalnızca uygulamadaki bir avuç seçilmiş içerik oluşturucu tarafından kullanılabileceğini, ancak zamanla daha fazla kullanıcıyla ilerlemeyi kesinlikle planladığını söylüyor.

Uygunsanız, uygulamada Ticketmaster tarafından yeni seçeneğe tıkladıktan sonra görebileceğiniz ‘Bağlantı Ekle’ adlı yeni bir seçenek seçme şansına sahip olacaksınız. Bu, video içeriğinizi yayınlamadan hemen önce.

Kullanıcılar paylaşıldıktan sonra, videonun sol alt köşesinde görüntülenen etkinliğin bağlantısını görme şansına sahip olacaklar. Şimdi, videoyu izleyenlere bağlantıya basma ve isterlerse uygulamanın tarayıcısı üzerinden bilet satın alma fırsatı verilecek.

Ticketmaster kısa süre önce, yeni özelliğin bu platformlarda daha fazla hayranı öne çıkıp uygun şekilde bilet satın almaya nasıl teşvik edeceğini umduğundan bahsetti. Ayrıca, hareketin sosyal medya uygulamalarını en çok kullanan hedef kitlelere ulaşmada yardımcı olacağını umuyor ve onlara göre TikTok hayranları ilk sırada.

Proje yalnızca benzersiz olmakla kalmaz, aynı zamanda etkinlik organizatörlerinin ve uygulamaların birlikte sorunsuz çalışmasına yardımcı olduğu için daha önce hiç yapılmamıştır. İster inanın ister inanmayın, şimdiden önde gelen ünlülerin, sanatçıların ve etkileyicilerin büyük fırsattan yararlanmak için kaydolduğunu görüyoruz.

Sonuçta, biletleme etrafında dönen kendi mini uygulamanıza sahip olmaktan daha iyi ne olabilir? Bahsetmeye değer ortak isimler arasında OneRepublic, WWE, Demi Lovato ve Usher bulunur. Ama bu sadece başlangıç, diye onayladı Ticketmaster.

Eşsiz ortaklıkla ilgili haberler, Ticketmaster’ın Snapchat kullanıcılarına uygulama aracılığıyla yanlarında olup bitenleri keşfetme şansı vereceğini açıklamasından sadece birkaç ay sonra bize geldi.

Bu işlev, çeşitli tercihlere bağlı olarak, kullanıcı hesaplarını ilgilenebilecekleri ilgili olaylarla eşleştirerek çalışır.

Örneğin, bir şeye kaydolduysanız, arkadaşlarınızın aynı şeyde benzer olup olmadığını ve bunun tersini görebilirsiniz. Kabul ettiğinizde, Ticketmaster’ın web sayfasına yönlendirilirsiniz ve biletlerinizi satın almanıza izin verilir.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir