Ana SayfaGüncelWhatsApp, iki yeni özellik üzerinde çalışıyor!

WhatsApp, iki yeni özellik üzerinde çalışıyor!

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, gelecek sürümü üzerinde çalışıyor. Kullanıcıların mesajların kaybolma modunda kaydedilmesini önleyecek yeni bir güncelleme geliştiriliyor.

Güncelleme “tutulan mesajlar” olarak adlandırıldı. Daha önce WhatsApp, sona erme süresine ulaştıktan sonra konuşmanın kaybolacağı kaybolan mesaj özelliğini kullanıma sunmuştu. Ancak, herhangi biri bu sohbetten sohbetleri tutmak isterse, onları kaydedebilir ve limitlerine ulaştıktan sonra kaybolmazlardı. Bununla birlikte, kullanıcı kaybolma modunun o kısmını kaydetmeye karar verirse, onu basitçe kaldıracak ve mesaj artık mevcut olmayacaktır.

Yaklaşan  2.22.20.3 sürümüGöndericinin, iletilen mesajın okuyucu tarafından tutulup saklanmayacağına karar verebileceği bir güncellemedir. Alıcı yetkisiz bir mesajı kaydetmeye çalışırsa, gönderen izin vermediğinden konuşmanın sürdürülemeyeceğine dair bir bildirim alır.

Özellik hala geliştirme aşamasındadır ve Google Play üzerinden yayınlanacaktır. Beta sürümü kısa süre içinde çıkacak ve her kullanıcının eline geçmesi biraz zaman alabilir.

Öte yandan WhatsApp Web , masaüstünde de yeni bir güncelleme alacak . Yeni özellik, yayınlanan reklamlar aracılığıyla herhangi biri kendileriyle iletişime geçtiğinde işletme hesaplarının cep telefonu numarasını görmesini engellemek için çalışacak. Kullanıcının numarasını gizlemesine veya göstermesine izin verilir.

Ancak, birisi bir işletme hesabıyla doğrudan iletişime geçerse, o kişinin cep telefonu numarasını görebilir. Telefon numarası muhtemelen gelecekteki güncellemelerde kalıcı olarak gizlenecektir.

Şu anda, bu güncellemenin erişilebilirliği hakkında çok fazla ayrıntı mevcut değil, ancak gelecekte kullanıma sunulacaklar. Android sürümü, 2.22.17.23 güncellemesinde bu özelliğin beta sürümünü zaten aldı, bu nedenle geliştiricilerin bunu iOS ve Web sürümleri de dahil olmak üzere mevcut tüm platformlarda tanıtmak için çalıştığının kanıtı.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir