Ana SayfaGüncelWhatsApp, iOS kullanıcıları için 2 yeni özellik üzerinde çalışıyor

WhatsApp, iOS kullanıcıları için 2 yeni özellik üzerinde çalışıyor

WhatsApp, iOS kullanıcıları için iki yeni özellik ile karşımıza çıktı. WBI’ye göre, WhatsApp hikayeleri için tepkiler sunmayı ve metin formatı için bir kısayol sağlamayı planlıyorlar .

Durum Tepkisi özelliğinden başlayarak, uygulama geliştiricileri bu özelliğin beta sürümünü iOS cihazı olan sınırlı sayıda kullanıcı için yayınladı. Bir süre sonra özellik, uygulamanın kararlı sürümünde kullanıma sunuldu, ancak yine kısıtlı bir kitle için. Dün itibariyle, iOS 22.21.75, Apple’ın App Store’da küresel olarak yayınlandı.

Artık iOS kullanıcıları, Facebook ve Instagram gibi diğer Meta’ya ait platformlarda olduğu gibi herkesin hikayesine tepki verebilir. Şu anda, kullanıcının birer birer seçebileceği sekiz emoji mevcuttur. Bunu kullanmak için kullanıcının tek yapması gereken hikayeyi yukarı kaydırmak ve onlara mevcut seçenekler sunulacak.

Özellik iOS kullanıcıları için küresel olarak yayınlanmış olsa da, herkesin onu alması biraz zaman alabilir. Bu yüzden uygulamayı güncel tutmak daha iyidir. Ancak Android kullanıcıları için herhangi bir haber yayınlanmadı.

Şimdi metin biçimlendirme için. Biçimlendirme özelliği üç WhatsApp platformu tarafından da desteklense de, bunun kısayolu şu an için yalnızca iOS 16’da kullanılabilecek.

Kullanıcılar, normal yazı tiplerini italiğe dönüştürmek, bir sözcüğü veya tüm paragrafı kalın yapmak, metnin üstünü çizmek veya metni tek aralıklı olarak değiştirmek için biçimlendirmeyi kullanabilir. Bunu yapmanın alternatif bir yolu, karakter eklemek yerine BIU menüsüne dokunmaktır. Ancak iOS kullanıcıları için BIU artık Format ile değiştirildi.

Beta sürümü yayınlandı, ancak yalnızca iOS 16 kullanan cihazlarda çalışacak. Bunun altındaki hiç kimse Biçim seçeneğini göremeyecek ve yine de BIU menüsüyle sunulacaklar.

Bir kez daha bu özelliklerin Android kullanıcıları için kullanıma sunulup sunulmayacağı konusunda herhangi bir haber paylaşılmadı veya yayınlanmadı. Android kullanıcılarının bu yeni güncellemelere ulaşması ne kadar sürer?

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir