WhatsApp, iOS ve Android arasında sohbet aktarımı özelliğini kullanıma sunuyor!

0
124 okunma
whatsapp

Dünya üzerinde en çok kullanılan mesajlaşma platformlarından biri şüphesiz WhatsApp. Şirket, uzun süredir kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çabalıyordu ve bugün beklenen bir özelliği daha kullanıma sundu. WhatsApp, uzun zamandır test ettiği iOS ve Android arasındaki sohbet aktarımı özelliğini bir markanın cihazlarında kullanıma sundu.

whatsapp

Sohbet aktarımı özelliği Samsung cihazlar için kullanıma sunuldu

Bu zamana kadar iOS ve Android arasında WhatsApp sohbet aktarımı yapmak mümkün değildi. Bu yüzden Android kullanıcıları iOS bir cihaza, iOS kullanıcıları da Android bir cihaza geçtiğinde eski sohbetlerine ulaşamıyordu. Bu probleme çözüm niteliğinde bir özellik için bir süredir çalışmalar sürüyordu. Bugün, ilk etapta Samsung cihazlar için bu özellik kullanıma sunuldu.

Android 10 ve üzeri cihazlarda kullanılabiliyor

Şu anda Android 10 ve üzeri sürümlerdeki Samsung cihazlarla Lightning girişi kullanan herhangi bir iPhone arasında sohbet aktarımı yapabiliyorsunuz. Şirket, özelliğin şu anda Samsung cihazlarla test edildiğini, yakın zamanda bu cihazların sayısının artacağını duyurdu.

Lightning’den USB Type-C’ye dönüştürücü kablo gerekiyor

Özelliği kullanabilmek için -yoksa- Lightning’den USB Type-C’ye dönüştürücü bir kablo edinmeniz gerekiyor. WhatsApp’ın bu özellik için bulut sistemini kullanması bekleniyordu ancak aktarım kablo yolu ile gerçekleşecek. İleriki zamanlarda ne olacağı ise henüz netlik kazanmış değil. Yeni gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz