Ana SayfaGüncelWhatsApp, iOS'a 'Topluluk' özelliği ekliyor

WhatsApp, iOS’a ‘Topluluk’ özelliği ekliyor

Dünya çapında 2 milyardan fazla kişi tarafından kullanılan Meta’ya ait mesajlaşma platformu WhatsApp, sürekli olarak güncelleniyor. Bunun sonucunda da platforma yeni özellikler geliyor. Bir süredir ‘Topluluk’ özelliği ile ilgili çalışmalar yapan şirket, platformu daha kullanışlı bir hale getirmeye çalışıyor.

WhatsApp, iOS 2.22.1.1. için yeni bir güncelleme yayınladı. Bu yeni güncelleme, gelecekteki güncellemeyle ilgili topluluklar oluşturmaya ilişkin gizli referansları da beraberinde getiriyor.

Grup yöneticileri ‘Topluluk’ sohbeti oluşturabilecek

WhatsApp, bir süredir ‘Topluluklar’ adlı bir özellik üzerinde çalışıyordu. Bu özellik, grup yöneticilerinin WhatsApp’ta daha fazla kontrole sahip olması bakımından yenilikler taşıyor. WABetaInfo tarafından yaklaşan özelliğin paylaşılan ekran görüntüsüne göre, yöneticiler bir Topluluk sohbeti oluşturabilecek. Sohbet içerisinde ise en fazla 10 grup yer alabilecek.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2021/12/WhatsApp-iOSa-Topluluk-ozelligi-ekliyor.png

Ortak bir grup sohbeti gibi kullanıcılar, bir ad ya da açıklama belirleyebilecek ve topluluklarının resmini gösterebilecek. Bununla birlikte kullanıcılar da topluluğa eklenen grupları görebilecek. Aynı zamanda bu sohbetlerin uçtan uca şifreleme ile korunacağı da bildiriliyor.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2021/12/WhatsApp-iOSa-Topluluk-ozelligi-ekliyor-2.jpg

Topluluk özelliği, tasarım bakımından da grup sohbetlerinden farklı oluyor. Normal grupların simgeleri yuvarlak iken Topluluk, kavisli köşeleriyle kare şeklinde sunuluyor. Özelliklere ek olarak Topluluk için bir davet özelliği de yer alıyor. Bu sayede kişiler, yöneticilerin göndereceği “Topluluk Davet Bağlantısı” ile katılım sağlayacak.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir