Ana SayfaGüncelWhatsApp, kullanıcılar için faydalı iki yeniliği test ediyor!

WhatsApp, kullanıcılar için faydalı iki yeniliği test ediyor!

Dünya üzerinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarının başlarında şüphesiz WhatsApp geliyor. Şirket, bu zamana kadar kullanıcıların işine yarayacak birçok yenilik yaptı ve yapmaya devam ediyor. Bugün, kullanıcılar için faydalı olacak iki yenilik kullanıma sunuluyor.

İşletme hesapları için hızlı yanıtlar geliyor!

Bu yeniliklerden ilki WhatsApp Business için geliyor. Bugünden itibaren işletme hesabı kullanıcılar, müşterilerine hızlı dönüş yapabilme amacı ile hızlı yanıtlar oluşturabilecekler ve bu yanıtları tek tık ile gönderebilecekler. Bu aslında 2019 yılına kadar işletme hesaplarında olan bir özellikti ancak bir anda sessiz sedasız kaldırıldı, bunun nedeni henüz daha bilinmiyor.

Uçtan uca şifrelemeye baskı yapılıyor

Bir diğer ekleme ise tüm kullanıcıları ilgilendiriyor. WhatsApp, aramalar ve sohbetler bölümüne iki kişi arasındaki sohbetin uçtan uca şifreleme yöntemi ile korunduğuna baskı yapmış durumda. Bu, geçtiğimiz yıl yaşanan sözleşme krizi yüzünden platformu kullanmaktan çekinen kullanıcıların içini bir nebze daha olsun ferahlatmak için yapılmış gibi duruyor.

Peki siz bu yeni gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünde fikrinizi belirtmeyi unutmayın! Yeni gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir