Ana SayfaGüncelWhatsApp, sesli arama için yeni özellik test ediyor

WhatsApp, sesli arama için yeni özellik test ediyor

Meta tarafından satın alınan WhatsApp’ın sesli aramalar için yeni bir arayüz geliştirdiği öğrenildi. Arayüzün hem Android hem de iOS sürümlerinin bir parçası olduğu söyleniyor. Anlık mesajlaşma uygulaması, yeni arayüzü aracılığıyla hem bireysel hem de grup sesli aramaları için gelişmiş bir deneyim sunabilir.

Sesli arama özelliğine dair görüntüler paylaşıldı

WABetaInfo tarafından hazırlanan bir rapora göre WhatsApp, kullanıcılara daha modern bir deneyim sunmak için yeni bir arayüz geliştiriyor.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2021/12/WhatsApp-sesli-arama-icin-yeni-ozellik-test-ediyor.jpg

Bunun yanı sıra kaynak, yeniden tasarlanan arayüzün mevcut olandan nasıl farklı olduğuna dair bir karşılaştırma yapmak için birkaç ekran görüntüsü paylaştı. İlk bakışta pek bir şey değişmemiş gibi görünüyor olsa da mevcut olan tasarımdan daha gösterişli bir görüntüye sahip duruyor.

Ortaya çıkarılan bu sesli arama arayüzü, birleştirilebilir grup aramalarının kullanıma sunulmasından aylar sonra fark edildi. WABetaInfo tarafından gelen bilgilere bakıldığında yalnızca iOS kullanıcıları için sunulduğu görülür. Ancak bu yeni arayüzün Android kullanıcıları için ne zaman kullanıma sunulacağına dair herhangi bir açıklama bulunmuyor.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2021/12/WhatsApp-sesli-arama-icin-yeni-ozellik-test-ediyor-5.jpg

Tüm bu değişikliklerin dışında WhatsApp’ın uçtan uca şifreleme göstergeleri üzerinde çalıştığını da söylemek mümkün. Uygulama üzerindeki tüm mesajların uçtan uca şifrelenmesinin üzerinden birkaç yıl geçti. Bu durum göz önüne alınarak WhatsApp’ın arkasındaki ekip, söylediğiniz her şeyin sizinle seçtiğiniz kişiler arasında olduğundan emin olabilmeniz için yeni görsel eklemeler getirmeye karar verdi.

WABetaInfo bu konu hakkında, “WhatsApp ve ana şirketi Meta bile onları okuyamaz veya dinleyemez. WhatsApp, WhatsApp’ın arkadaşlarınız ve ailenizle konuşabileceğiniz güvenli bir yer olduğunu size hatırlatmak istiyor, bu nedenle gelecekteki bir güncellemede iki gösterge sunmayı planlıyor.” Şeklinde açıklamada bulundu.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir