Ana SayfaGüncelWhatsApp, masaüstü sürümüne bir yenilik yapıyor!

WhatsApp, masaüstü sürümüne bir yenilik yapıyor!

Dünya üzerinde en çok kullanılan mesajlaşma platformlarının başında şüphesiz WhatsApp geliyor. Şirket, bu zamana kadar kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına birçok yenilik yaptı ve yapmaya devam ediyor. Bugün, platformun mobil sürümünde var olan bir özelliğin masaüstü sürümüne de gelmesi için çalışmalara başlandı. İşte o özellik

whatsapp masaüstü

Artık Masaüstü sürümden hesap bilgisi talep edilebilecek

Bugünden itibaren test edilen özellik sayesinde artık masaüstü kullanıcıları, web platformu üzerinden hesap bilgilerini talep edebilecekler. WhatsApp hesap bilgilerini ve uygulama ayarlarını içeren hesap bilgisi, zaman zaman kullanıcıların ihtiyaç duydukları bir dosya oluyor. Bu yüzden bu özelliğin gelmesi son derece önemliydi ancak bu yeniliğin altında başka bir sebep yatıyor.

Özelliğin doğmasının temel nedeni Avrupa Birliği ile olan anlaşmazlık

Bu özelliğin ortaya çıkmasındaki temel neden, Avrupa Birliği ile Meta’nın yaşadığı anlaşmazlık. Yeni Avrupa Birliği yasalarına göre artık WhatsApp, yeni bir veri düzenleme yasasına uymak zorunda. Bu zorundalığın bir parçası da işte bu yeniliği doğurdu. Kısa süre önce Android ve iOS uygulamalarına gelen yenilik beta aşamasından çıktıktan sonra masaüstü sürümde de gözükecek. Özelliğin Windows ve MacOS işletim sistemli cihazlarda bulunan uygulamalarda ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz bilinmiyor.

Peki siz bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünde fikrinizi belirtmeyi unutmayın. Yeni bir gelişme olması durumunda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. yeni gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir