Ana SayfaGüncelWhatsApp tarafından dikkat çeken iPad açıklaması!

WhatsApp tarafından dikkat çeken iPad açıklaması!

Popüler mesajlaşma platformu olan WhatsApp, şu anlık iOS, Android, Windows ve macOS platformlarına sahip olan cihazlarda kullanılıyor. Geçtiğimiz yıllarda WhatsApp’ı akıllı telefon olmadan bilgisayarda kullanmak için ‘çoklu cihaz desteği’ getirilmişti.

Daha öncesinde WhatsApp Web üzerinden hesabınızı kullanabilmek için uygulamanın yüklü olarak yer aldığı telefon ile bilgisayarın senkronize edilmesi gerekiyordu. Ancak gelen çoklu cihaz desteği ile bu zorunluluk ortadan kalktı. WhatsApp CEO‘su, kısa süre önce şirketin iPad’e özel bir sürüm çıkarıp çıkarmayacağı konusunda açıklamada bulundu.

iPad için WhatsApp, yakın zamanda yer alabilir

Kullanıcılar, WhatsApp’ın iPad uygulamasına sahip olmasını sık sık dile getiriyor. Ana şirket Meta’ya bağlı olan Facebook ve Messenger gibi platformların iPad’de uygulamaları yer alıyor. Ancak iPad’den WhatsApp’ı kullanmak için WhatsApp Web’e ihtiyaç var. Bu özellik ile devamlı olarak giriş yapmak da çoğu zaman zor oluyor.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2022/01/WhatsApp-tarafindan-dikkat-ceken-iPad-aciklamasi-3.jpg

WhatsApp CEO’su Will Cathcart, The Verge‘e verdiği bir röportajda, WhatsApp iPad uygulamasına talebin fazla olduğunun farkında olduğunu belirtti. “İnsanlar uzun zamandır bir iPad uygulaması istiyor. Bunu yapmayı çok isteriz.” diyerek yeşil ışık yaktı.

Öncelerinde WhatsApp’ın bir iPad uygulamasına sahip olmamasının nedeni, birden çok cihaz üzerinde mesajların, güvenli şekilde senkronize edilmesini sağlayan şifreleme sisteminin bulunmamasıydı. Ancak Cathcart, geliştirmiş oldukları yeni teknolojiler sayesinde bu sorun üzerinde çalıştıklarıyla ilgili de açıklamada bulundu.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2022/01/WhatsApp-tarafindan-dikkat-ceken-iPad-aciklamasi-4.jpg

Cathcart, WhatsApp’a gelen çoklu cihaz desteği özelliğini hatırlatarak şu açıklamalarda bulundu:

“Web ve masaüstü uygulamalarımız artık çoklu cihaz desteğine sahip. Çoklu cihazım açıkken, ağ bağlantım olmadığında bile telefonumu veya masaüstü bilgisayarımdaki metinleri kapatabilirim. Bu, bir tablet uygulamasında, telefonunuz açık olmasa bile uygulamayı kullanabilmeniz için gerçekten önemlidir. Yani teknolojimizin temeli hazır.”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir