Ana SayfaGüncelLinkedIn Lite uygulaması için sona gelindi!

LinkedIn Lite uygulaması için sona gelindi!

İş dünyasının sosyal medyası denince akla ilk olarak şüphesiz LinkedIn geliyor. Platform, yıllardır iş dünyasında bulunan insanların paylaşım yaptıkları ve birbirleri ile iletişim kurduğu yer olarak biliniyor. Bugün şirket, düşük donanımlı cihazlarda çalışması için geliştirilen LinkedIn Lite uygulaması için sona gelindiğini açıkladı.

linkedin lite

LinkedIn Lite uygulaması kullanımdan kalkıyor!

Düşük donanımlı cihazlarda üstün performans vermesiyle bilinen LinkedIn Lite uygulaması, bugün itibariyle Google Play Store’dan kaldırıldı. Uygulamayı aktif olarak kullananlar, bugün uygulamaya girdiklerinde bir bildirim görmeye başladı. Bu bildirimde LinkedIn Lite’ın 15 Mart 2022 tarihinden itibaren çalışmayı durduracağı, kullanıcıların ana uygulamaya geçmeleri için bu tarihe kadar süreleri olduğu yazıldı.

Lite uygulamaları için yavaş yavaş sona geliniyor

Günümüz dünyasında büyük sosyal medya şirketleri, yavaş yavaş Lite uygulamalarına olan desteği sonlandırıyor. Bunun nedeni ise artık bu uygulamaları kullanan kişi sayısının iyice azalmış olması. Kasım 2021’de Instagram’ın Lite uygulamasına olan desteği sonlandırmasının ardından LinkedIn’in attığı bu adım kullanıcılar tarafından oldukça normal karşılanmış durumda.

Gözler Facebook’a çevrildi

LinkedIn tarafından bu adımın atılmasının ardından gözler Facebook’a çevrilmiş durumda. Çünkü Facebook, Lite uygulamasını devre dışı bırakmayan sayılı şirketlerden biri. Facebook’un da yakın zamanda Lite uygulamasını devre dışı bırakması bekleniyor. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? LinkedIn Lite uygulamasını kullanıyor muydunuz? Yorumlar bölümünde fikrinizi belirtmeyi unutmayın. Yeni gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir