Ana SayfaGüncelWhatsApp, tarih ile sohbet arama özelliğini test ediyor!

WhatsApp, tarih ile sohbet arama özelliğini test ediyor!

Dünya üzerinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri şüphesiz WhatsApp. Şirket, geçtiğimiz yıllardan bu yana kullanıcı deneyimini iyileştirmek için birçok yenilik yaptı ve yapmaya devam ediyor. Bugün, kullanıcıların tarih girerek geçmiş sohbetlere dönmesine olanak tanıyan bir özellik test edilmeye başlandı.

Eski mesajlara tarih seçerek geri dönme özelliği geliyor!

WaBetaInfo tarafından paylaşılan bilgilere göre kullanıcılar artık eski konuşmalarına tarihe göre arama özelliği ile geri dönebilecekler. Şu anda test aşamasında olan özellik kullanıma sunulduktan sonra kullanıcılar mesaj yazma yerinin sağında bir takvim simgesi görecekler. Bu takvim simgesini kullanarak eski konuşmalara dönmek mümkün olacak.

whatsapp

Önemli bir soruna çözüm olacak

Bu takvim simgesine tıklayan kullanıcıların karşısına ayın 31 günü, yılın 12 ayı ve sohbetteki kişiyle hangi yıl konuşmaya başladıysa o kadar yıl çıkacak. Bu özellikle birlikte WhatsApp aslında önemli bir soruna da çözüm oldu. Kullanıcılar, belirli bir tarihteki sohbetlere ulaşmak istediklerinde özellikle uzak bir tarihse yukarı kaydırmak zorunda kalıyor ve bu girişim çoğunlukla başarısız oluyor. Çünkü bazen o kadar fazla konuşma oluyor ki, insanlar kaydırırken yoruluyor ve vazgeçiyor.

İlk olarak iOS platformunda kullanıma sunulacak

WhatsApp, özelliğin ne zaman tam olarak kullanıma sunulacağı hakkında bir bilgi vermedi. Ancak ilk olarak iOS platformunda kullanıma sunulacak ve her şey yolunda giderse daha sonraki zamanlarda Android için de gelecek. Yeni gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir