Ana SayfaGüncelWhatsApp, 'Topluluklar' özelliği çalışmalarını hızlandırıyor

WhatsApp, ‘Topluluklar’ özelliği çalışmalarını hızlandırıyor

Dünyanın en popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, sesli ve görüntülü arama özellikleriyle de tanınıyor. WhatsApp, söz konusu yeni özellikler olduğunda ileriye yönelik çalışmalara adım atıyor. Bu çalışmalarla da kullanıcılarına rahat bir kullanım alanı sunmayı amaçlıyor.

WhatsApp, yeni ‘Topluluk’ özelliği üzerinde çalışıyor.

WhatsApp’ın kullanıcıların daha rahat iletişim kurmasına yardımcı olacak özelliklerden birisi de ‘Topluluklar‘ özelliğiydi. Yakın zamanda bu özelliği test eden platform, özelliğin nasıl daha yararlı hale getirebileceğini belirliyor.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2022/01/WhatsApp-Topluluklar-ozelligi-calismalarini-hizlandiriyor.png

Bu güncelleme kullanıcıların, tüm gruplarını tek bir yerden yönetmesine olanak tanır. Uzun zamandır kullanıcılar tarafından beklenen Topluluklar, pek çok kullanıcını işini de kolaylaştırıyor. Bu sayede yöneticiler, tek bir yerden tüm grupları takip edip düzenleyebilir.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2022/01/WhatsApp-Topluluklar-ozelligi-calismalarini-hizlandiriyor-6.jpeg

Yeni özellikle birlikte yöneticiler, üyeler için Topluluk Davet Bağlantısı ile gruplara ekleyecek. Üzerinde çalışılan bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağına dair ise herhangi bir bilgi bulunmuyor.

WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı diğer yenilikler

Whatsapp, bu özelliğin yanı sıra kullanıcıların kurşun kalem kullanabilecekleri başka bir özellik üzerinde de çalışıyor. Bu durum, kullanıcıların artık farklı kalemler yardımıyla resimlerini ve videolarını çizebilecekleri ya da düzenleyebilecekleri anlamına geliyor.

Profil resmi de WhatsApp’ın bir süredir üzerinde çalıştığı bir başka yenilik. Ne zaman bir mesaj alsak bildirim çubuğu, bize yalnızca gönderenin adını gösteriyordu. Ancak bu yeni özellik kullanıma sunulduğunda, adlarıyla birlikte profil resimlerini de görebileceğiz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir