Ana SayfaGüncelWhatsApp, üç yeni özelliğini duyurdu!

WhatsApp, üç yeni özelliğini duyurdu!

Dünyaca ünlü mesajlaşma platformu WhatsApp, her geçen gün yenilikler yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde işletme hesapları ile olan konuşmalara yenilik yapan şirket şimdi birçok alana yenilik yapıyor!

Geçtiğimiz gün, CEO Mark Zuckerberg ile WABetaInfo arasında bir röportaj gerçekleşti. Bu röportajda Zuckerberg’in sadece bir özellik hakkında bilgi vermesi beklenirken Zuckerberg, sürpriz bir şekilde üç yeni özellik hakkında ön bilgi verdi.

whatsapp

Kaybolan mod özelliği güncelleniyor

Kaybolan Mod dediğimiz özellik belirli bir süre sonra mesajların kaybolmasını sağlayan zamanlanmış mesajlar özelliği. Bu özellik Kasım ayından beri hayatımızdaydı ancak pek işlevsel değildi. Bu özellikte büyük bir güncellemeye gidildi ve azami 7 gün olan silinme süresi 24 saate indirildi. Ayrıca artık süre dolunca sohbet ve sohbetteki medyalar tamamen temizlenecek.

Bir Kez Görüntüleme modu geliyor!

Bir diğer özellik ise Bir Kez Görüntüleme modu. Bu mod aslında Instagram ve Snapchat gibi platformlarda birine fotoğraf veya video gönderirken seçebileceğimiz Bir Kez Görüntüle seçeneği ile aynı mantıkta çalışacak. WhatsApp üzerinden dileyen kullanıcılar karşı tarafa tek görüntülenmelik fotoğraf veya video atabilecek. Kullanıcıya içeriğin tek görüntülenme hakkı olduğu bilgisi verilmeyecek ve bu sayede istenmeyen kaydetmelerin önüne bir nebze de olsa geçilecek.

Çoklu cihaz özelliğinde sona yaklaşılıyor!

Son olarak bizi en çok heyecanlandıran güncelleme şüphesiz çoklu cihaz özelliği. WhatsApp, uzun yıllardır bir hesabın birden fazla cihazda çalışması için çabalayan bir şirket. Masaüstü sürümde WhatsApp Web gibi çözümler elbette var ancak bir hesabı başka bir mobil cihazda kullanmak mümkün değil ve yine ana cihazda internet bağlantısı olması gerekiyor. Şirket, bu engelleri aşmak için bir süre önce çalışmalara başlamıştı ve nihayet bu çalışmaların sonuna yaklaşılıyor.

Çoklu cihaz özelliği sayesinde 4 cihaz tek bir WhatsApp hesabına erişim sağlayabilecek. Ayrıca ana cihazın internet bağlantısı olmasa bile internet erişimi olan diğer cihazlar üzerinden iletişim sağlanabilecek. Tüm bunların yanında şirket, iPad cihazlarda WhatsApp’ın çoklu cihaz özelliğini kullanabilmeyi kullanıcılarına vaat etti. Bu özellik kullanıcıları oldukça heyecanlandırdı ve kullanıcılar şu anda bu özelliğin kullanıma sunulmasını sabırsızlıkla bekliyor.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir