Ana SayfaGüncelWhatsApp, uygulamada yeni bir iyileştirme yaptı!

WhatsApp, uygulamada yeni bir iyileştirme yaptı!

İki yıl önce covid-19 virüsü dünyayı vurduğunda, birçok insan ailesi olmadan nerede olursa olsun karantinaya alınmaya zorlandı. Doğal olarak, insanlar arkadaşları ve aileleriyle bağlantıda kalmanın yollarını aradılar. Whatsapp bu çözümlerden biriydi.

Artık her uygulamanın, tüketicilerine daha fazla hizmet sunmak ve onların ilgisini çekmek için güncellemelere ihtiyacı var ve WhatsApp da bunun bir istisnası değil. Whatsapp, WhatsApp beta sürümünde piyasaya sürülecek iki yeni özellik üzerinde çalışıyor.

Instagram’da hikayeler gördüğümüzde ve hikayeyi gönderen kullanıcının görmesini istediğimiz belirli bir tepki verdiğimizde, hızlı yanıtları Emojiler şeklinde gönderme seçeneğimiz var ve bu tam olarak ilk özelliğimiz. WhatsApp, kullanıcıların çeşitli Emojilerle hızlı yanıtlar göndermesine olanak sağlayacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

İlk başta uygulamanın beta masaüstü sürümünde mevcut olan özellik, yeni WhatsApp beta Android 2.22.16.10 güncellemesi ile mobil sürümde de görüldü. Bir ekran görüntüsüne göre WhatsApp, Instagram hikayelerinde olduğu gibi durumlara yanıt göndermek için kullanılacak 8 Emojiyi tanıtacak.

Emojiler arasında Kalp Gözlü Gülen Yüz, Sevinçten Gözyaşlı Yüz, Ağzı Açık Yüz, Ağlayan Yüz, Katlanmış Eller, Alkışlayan Eller, Parti Popper ve Yüz Nokta yer alacak. Kullanıcıya gönderilecekler ve sohbeti açtıklarında ekranlarında belirecekler. Özellik hala geliştirme aşamasındadır, bu nedenle WhatsApp’ın özelliği ne zaman yayınlamayı planladığını bilmiyoruz ancak yakında olacağını umuyoruz.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir