Ana SayfaSosyal MedyaFacebookFacebook Gaming, Reels'e geliyor!

Facebook Gaming, Reels’e geliyor!

Facebook Gaming, ‘ Clips to Reels ‘ adlı yeni ve heyecan verici bir özelliği kullanıma sunuyor . Bu sunumla, içerik oluşturucular canlı oyunlarını makaralara dönüştürme şansına sahip oluyorlar.

Şirket, özelliği ilk olarak geçen ay Haziran ayında açıkladı ve şimdi tüm ortaklara doğru yol alıyor gibi görünüyor.

Yeni işlevsellik, içerik oluşturucuların oyun sırasında en sevdikleri anlardan klipler çıkarmasına ve bunları 60 saniyelik temalı bir formata dönüştürmesine olanak tanır.

Görünüşe göre Meta, Makaralarla ilgili sürekli artan popülerlik ve trendden en iyi şekilde yararlanmaya ve onu oyunların bir başka popüler özelliğiyle birleştirmeye çalışıyor. Ve neden başarılı olamayacağını da anlamıyoruz.

Facebook Gaming, Makaraların ikili görüş alacağını, çünkü birinin içerik oluşturucu makarası için ayrılacağını, diğerinin ise gerçek oyun oynanması için olacağını açıklıyor.

Facebook, yeni özelliğin, masaüstü bilgisayarlarda bulunabilen içerik oluşturucu stüdyosuna giden içerik oluşturucular tarafından en iyi şekilde nasıl kullanılabileceğini ayrıntılı olarak açıklamaya devam etti. Ardından, Klipler sekmesine doğru ilerlerler.

İçerik oluşturucular, makara formatına dönüştürmek istedikleri herhangi bir klibi seçme seçeneğine sahip olacaklar. Bundan sonra, sadece makara oluştur düğmesine basın. Bu, klibin makaranın gereksinimlerini karşılamak için gereken daha kısa bir formatta kesilmesine olanak tanır.

İçerik oluşturucular daha sonra, öncelikle başkalarının görmesini istedikleri oyun bölümüne odaklanmak için oraya ait olmadığını düşündükleri tüm görüntüleri kesebilir.

Şirket, yakın tarihli bir blog gönderisiyle, bu aracın en iyi makara düzenini yapmak için gereken yaratıcılar için işi garanti ettiğini doğruladı.

İçerik oluşturucular nihai ürünlerini özelleştirmeyi tamamladıklarında, sadece Paylaş bölümüne geçebilirler ve burada önizleme şansı elde ederler. Bir sonraki adım, başlık ekleme, hashtag ekleme ve ardından bir sayfaya gönderme şeklinde bazı son değişiklikler yapmayı içerir.

Ses efektleri, GIF’ler ve daha fazlası gibi daha yenilikçi özellikler eklemek isteyenler, makarayı indirebilir ve ardından tekrar Facebook veya Instagram’a koyabilir. Bu şekilde, bu uygulamalardaki bir dizi yaratıcı özelliğe erişebilecekler.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir