Ana SayfaGüncelWhatsApp, Uygulamanın Video Yetenekleri Artmaya Ayarlandığından Sadece Bir Mesajlaşma Platformu Olmayacak

WhatsApp, Uygulamanın Video Yetenekleri Artmaya Ayarlandığından Sadece Bir Mesajlaşma Platformu Olmayacak

Görüntülü arama yapmak söz konusu olduğunda, WhatsApp genellikle akla gelen ilk uygulama değildir. Dünya parmaklarınızın ucunda olan Google Meet, Zoom veya Skype’tır. Hızlı, kullanışlı ve çok güvenilirler. Konferans aramalarınız için bir santim hareket etmenize gerek yok.

WhatsApp ise genellikle birçok kişinin mesajlaşmak için ilk tercihi olmakla sınırlıdır. Ve bazen aramalar yoluyla kişilerle iletişim kurmak için kullanabilirsiniz. Ama bekleyin, Meta’nın başka büyük planları olduğu için çok erken konuşmuş olabiliriz.

Meta, görüntülü arama araçları açısından çıtayı yükseltmek için hareket ediyor. İşte o zaman Meta’nın CEO’sunun birçok kullanıcıyı heyecanlandıracağı kesin olan bazı heyecan verici yeni işlevleri duyurmak için halka açıldığını gördük .

Meta, tek bir dokunuşla 32’ye kadar kişinin dahil edilebileceği paylaşılabilir video bağlantıları için daha fazla destek sağlamayı dört gözle bekliyor . Gördüğünüz gibi, uygulama Telegram’ı birden fazla şekilde yakalamaya çalışıyor. Toplulukları içerecek, büyük dosya paylaşımı gibi özellikler için harika bir destek sağlayacak ve hatta birden fazla cihazın öne çıkmasına ve burada destek garantili olmasına izin verecek. Şu anda, uygulama aynı anda yaklaşık 8 kullanıcıya destek sağlıyor. Ancak maksimum 32 sınırına sıçradığını görmek kesinlikle çok büyük bir haber. Ayrıca, bu haftanın başında firmanın görüntülü aramalar için bağlantılar oluşturduğu da görülecek. Bu şekilde, kullanıcılar başkalarının katılmasını istedikleri bir bağlantıyı kolayca iletebilirler.

Şu an için bu tür arama bağlantılarını kimlerin paylaşabileceği veya nasıl yapılabileceği konusunda herhangi bir ayrıntıya sahip değiliz. Benzer şekilde, özelliğin varsa kimlerle sınırlı kalacağına dair bir haber de yok. Yani, evet, birçok cevaplanmamış soru var.

Durum ne olursa olsun, uygulamanın hangi yaklaşımı benimsediği açıktır. Bu sefer gerçekten büyük bir şey sunmayı ve Google Meet’e çok benzeyen bir özellik üretmeyi istiyorlar. Yapmanız gereken tek şey, katılımcılarınızın dokunup katılabilmeleri için bir bağlantı paylaşmak.

Öte yandan Google, hem Duo’yu hem de Meet’i birleştirmeyi seçtiğinde kesinlikle bu konuda çok fazla kafa karışıklığı yaşadı. Bire bir aramalar ve grup aramaları arasında görülen çizgiyi bulanıklaştırmak istiyor.

WhatsApp, küçük grup görüntülü arama çabalarını çok daha büyük bir şeye genişleterek benzer bir şey yapıyor olabilir. Unutmayın, Meta’nın ilham alarak veya çeşitli işlevleri ödünç alarak diğer uygulamalardan yardım alması her zaman kötü bir şey değildir. Ancak günümüzün modern dijital dünyasında inovasyonun anahtar olduğunu düşünüyoruz.

Bağlantıların paylaşılmasıyla, kişilerin kişi listenizde olmamasına rağmen video görüşmelerine katılmasına izin verilir. Google Meet’e çok benziyor. WhatsApp’ın çağrı planlama veya daha fazlası gibi diğer özellikleri dahil edip etmeyeceğinden emin değiliz, ancak zararı olmaz.

Gizem çok daha uzun süre orada olmayacak ve bağlantının önümüzdeki birkaç gün içinde kullanıma sunulmasından kısa bir süre sonra daha fazla sorunun yanıtlandığını görmeyi umuyoruz.

WhatsApp’ın bir Google Meet klonuna dönüştüğünü görmek fikir değil. Meta, insanların yaşamlarına gerçekten daha fazla kolaylık katmak istediğini ve bunun neden başarılı olmayacağını göremediğimizi söylüyor. Sonuçta, işi halletmek için artık diğer yardımcı programlara güvenmeniz gerekmeyecek. WhatsApp’ın telefon görüşmeleri, metin gönderme veya toplantı yapma gibi tüm görevlerinizi yapmasına izin verin.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir