Ana SayfaGüncelWhatsApp'a 'üç mavi tik' özelliğinin gelip gelmeyeceği belli oldu

WhatsApp’a ‘üç mavi tik’ özelliğinin gelip gelmeyeceği belli oldu

Facebook (Meta) tarafından 2014 yılının şubat ayında yaklaşık 20 milyar dolara satın alınan WhatsApp, son zamanlarda oldukça hareketli bir dönem yaşıyor. 2021 yılında pek çok farklı yenilikler geliştiren mesajlaşma platformu, ‘üç mavi tik’ iddiasıyla karşımıza çıkıyor. İşte iddiayla ilgili son gelişmeler…

WABetaInfo, WhatsApp’la ilgili iddialara yanıt verdi

Geçtiğimiz dönemlerde hem iOS hem Android hem de masaüstü uygulamalarıyla WhatsApp, pek çok yenilik gerçekleştirdi. Özellikle gizlilik ayarları konusunda sık sık güncelleme sunan şirket, bilgisayarda sticker oluşturma, mesaj silme süresi gibi pek çok yeniliğe adım attı.

WhatsApp'a 'üç mavi tik' özelliğinin gelip gelmeyeceği belirlendi

Dünya çapında popüler olan mesajlaşma platformu, yakın zamanda çıkacağı söylenen yeniliklerle ilgili de iddialara neden oldu. Bu yeniliklerden birisi de ‘üç mavi tik’ iddiası. Bu iddia, WhatsApp’ta kimi zaman üç mavi tikin çıkması ve bu durumun da gönderilen mesajların güvenlik güçleri ve hükümet tarafından okunduğu şeklindeydi.

İddiaların artmasından sonra WhatsApp, böyle bir özelliğin uygulamada bulunmadığını açıklamıştı. Ancak son günlerde ‘üç mavi tik’ iddiası, farklı bir şekilde yeniden gündeme geldi. Bu iddia ise, iki tik yerine üç tik görüldüğü takdirde mesajların ekran görüntüsünün alındığı şeklinde.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2022/01/WhatsAppa-uc-mavi-tik-ozelliginin-gelip-gelmeyecegi-belirlendi.png

WhatsApp için en küçük yenilikleri ve güncellemeleri bile takip eden WABetaInfo tarafından bu iddialara son nokta konuldu. Bu iddialara yönelik olarak WABetaInfo, böyle bir yenilik üzerinde çalışılmadığını ve haberin asılsız olduğunu belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir