Ana SayfaGüncelRusya'dan kritik Netflix kararı!

Rusya’dan kritik Netflix kararı!

Dünya üzerinde en çok kullanılan dizi / film izleme platformlarından biri şüphesiz Netflix. Şirket, uzun yıllardır bu sektörde önemli yerlere geldi ve şu anda hemen herkes tarafından biliniyor. Bugün, şirkete Rusya’dan önemli bir şey yapması talimatı gönderildi. İşte o talimat

netflix rusya

Netflix’de 20 televizyon kanalı canlı olarak yayınlanacak

Rusya’nın medya işlerinden sorumlu başkanı Roskomnadzor, platformu bugün görsel-işitsel hizmet olarak kaydetti. Buna göre artık Rusya kanunları gereği Netflix, Mart ayından itibaren Rusya Hükümetine bağlı 20 televizyon kanalını canlı olarak platform üzerinden yayınlamak zorunda kalacak. Bu kanallar arasında, Channel One, NTV, ve Spas adlı bir Rus Ortodoks Kilisesi kanalı da yer alıyor.

Rusya’da bir şirket açmaları da istenebilir

185 binden fazla Netflix kullanıcısının bulunduğu Rusya’da abone sayısı 100 binden fazla olan yayın organlarının bu 20 kanalı canlı olarak yayınlama zorunluluğu bulunuyor. Ayrıca 20 kanalı canlı olarak yayınlamanın yanı sıra bu platformların Rusya’da bir şirket açma zorunlulukları da var.

Rusya devletinin platformu ülkede erişime engelleme yetkisi bulunuyor

Netflix’in bu karara uyup uymayacağı ise şu anlık sadece merak konusu. Önümüzdeki süreçte şirket, Rusya devletinin istediklerini yerine getirmezse devletin platformu erişime engelleme hakkı bulunuyor. Süreç, bize neler olup bittiğini çok yakında gösterecek gibi duruyor. Yeni gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir