Whatsapp’dan geri adım gelirse ortalık yanar!

0
329 okunma

Normal mesajlaşma sistemini neredeyse tarihe gömen mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanım dışı bıraktığı durum seçeneğini geri getirecek diye tahmin ediliyor. Dünya basını tam anlamıyla bu haber ile çalkalanıyor ve dünyanın teknoloji uzmanları bu konu üzerine yatırımlar yaparak konuyu yorumluyorlar. Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından birisi olan WhatsApp, geçtiğimiz günlerde Instagram, Snapchat gibi platformlarda bulunan ve 24 saat boyunca yayında kalan WhatsApp Hikaye özelliğini kullanıcılara sunmuş ve sunduğu gibi olumlu sonuçlar almıştı.

ESKİ NESİL DURUMA GERİ DÖNÜLEBİLİR!

Kullanıcılar tarafından özellikle sosyal medya üzerinden eleştirilen WhatsApp Hikaye aynı zamanda artık klasikleşmiş olan yazılı durum seçeneğini ortadan kaldırmıştı. Bu olay sonucunda kullanıcıların tepki göstermiş ve Whatsapp yönetiminin eski nesil tasarıma geçmesini istemişti. Geçtiğimiz günlerde WABetaInfo isimli Twitter kullanıcısı tarafından WhatsApp geliştiricilerinin eski nesil durum özelliğini getirmek için çalışmalar yaptığı hakkında kulisler ortaya çıktı. Bu kulislerden sonra bizde bu haberi yapma gereği duyduk.

WHATSAPP GÜNCELLEMESİ HAKKINDA KULİSLER DEVAM EDİYOR!

WABetaInfo, daha önce de WhatsApp için gelecek yeni özellikler hakkında sızıntı haberler yapmıştı. Bu haberlerin sonucunda haklı çıktığını görmüştük ki bu yeni haber o yüzden bizim için oldukça büyük önem arz ediyor! Bu tarz bir geri adımın yapılmasının sebebi olarak ise kullanıcılardan gelen tepkilere bağlayan WABetaInfo, yeni sistemin adının TagLine olacağını da belirtti. Kullanıcıların isteklerine kulak veren WhatsApp‘ın, TagLine hizmetini ne zaman aktifleştireceği hakkında ise bir bilgi dile getirilmedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz